NHL gatavo divus kalendāra variantus – ar olimpisko pauzi un bez tās

13/07/2021 13:09

Nacionālā hokeja līga (NHL) uzsākusi gatavošanos jaunajai sezonai un pašlaik notiek darbs ar kalendāra veidošanu, ziņots turnīra mājaslapā.

Jau vēstīts, ka Covid-19 izplatības dēļ 2020./2021. gada sezona sākās vien janvārī, komandām aizvadot 56 spēles ierasto 82 vietā. Nākamo sezonu plānots rīkot standarta formātā – ar pamatturnīra sākumu oktobri un beigām aprīlī ar 82 mačiem katrai komandai, savukārt Stenlija kausam jābūt izspēlētam jūnijā.

Plānots, ka kalendārs tiks publicēts īsi pirms drafta, kas norisināsies 23. un 24. jūlijā. Pašlaik tiek strādāts ar diviem kalendāra variantiem – viens paredz pauzi februārī, lai NHL hokejisti varētu piedalīties 2022. gada Ziemas olimpiskajās spēlēs, otrajā variantā šādas pauzes nav. Iepriekš IIHF vadītājs Renē Fāzels pauda pārliecību, ka organizācijai izdosies vienoties ar NHL par spēlētāju dalību olimpiādē, savukārt līgas komisārs Gerijs Betmens atklājis, ka vēl ir daudz neatrisināto jautājumu.

21. gadsimtā bija tikai viena reize, kad pasaules spēcīgākās līgas pārstāvji nepiedalījās olimpiskajās spēlēs – tas bija 2018. gadā Phjončhanā, kad finālā Krievijas olimpisko sportistu (Olympic athletes from Russia) komanda vien papildlaikā pārspēja Vāciju ar 3:2.

Tāpat līga plāno atgriezties pie iepriekšējos gados izmantotās divīziju sistēmas. 2020./2021. gada sezonā divīziju sastāvi tika mainīti, savukārt septiņiem Kanādas klubiem tika izveidota atsevišķa divīzija, kā rezultātā “play-off” turnīram kvalificējās četras kanādiešu komandas, bet vieta pusfinālā bija garantēta vienai šīs valsts pārstāvei. Nākamajā sezonā katrā no četrām divīzijām būs pa astoņiem klubiem, jo līdz ar Sietlas “Kraken” debiju līgā būs 32 komandas.

Līga ar arodbiedrību apspriež arī Covid-19 jautājumus. Vakcinētie komandu pārstāvji varēs pārvietoties bez ierobežojumiem un nenodot testus, par protokolu nevakcinētajiem vēl notiek pārrunas.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Artis Ate
17/09/2021 09:48

“VEF Rīga” kapteinis Ate: Iepriekšējā sezonā atmosfēra ģērbtuvē bija fantastiska, arī šogad uz to strādāsim

Latvijas basketbola kluba “VEF Rīga” kapteinis Artis Ate sarunā ar “Sportazinas.com” dalījies ar pirmajiem iespaidiem par gaidāmās sezonas komandas sastāvu, atskatījies uz pārbaudes spēļu rezultātiem, kā arī atklājis sezonas mērķus….