NHL jaunpienācēja no Sietlas prezentē kluba nosaukumu, logo un formas tērpu

Sietlas
Sietlas "Kraken" | Foto: https://twitter.com/reporterchris

2021. gadā Nacionālajā hokeja līgā () notiks paplašināšanās drafts, kurā līgu papildinās jauna komanda – Sietlas “Kraken”. Šodien komanda oficiāli prezentējusi savu nosaukumu, kā arī kļuvis zināms, kā izskatīsies kluba logo un formas tērps.

Sākotnēji bija plānots komandas nosaukumu un logo paziņot februārī vai martā, taču koronavīrusa pandēmijas dēļ prezentācija tika atlikta. Kā vēsta klubs, nosaukums “Kraken” apzīmē Klusā okeāna astoņkāji, kas dzīvo ūdeņos netālu no Sietlas. “Kraken” kļūs par 32.vienību līgā.

Komandas logo būs gaišzils S burts, kas simbolizēs Sietlas hokeja priekšgājējus “Metropolitans” – pirmos Stenlija kausa čempionus no ASV, kuri trofeju ieguva 1917.gadā. S burta augšējā daļā būs sarkana briesmoņa acs, kas savukārt simbolizēs jūras varenību.

“Sietlas pilsēta ir ar senām kuģošanas tradīcijām,” saka kluba ģenerālmenedžeris Rons Frensiss. “Domāju, ka šis nosaukums sasaista jūru ar to noslēpumainību, kas tajā slēpjas. Tas arī atspoguļo hokeja spēles spēku un agresiju. Ceram to ieraudzīt no mūsu spēlētājiem.”

Frensiss arī atklāj, ka tika paveikts milzu darbs nosaukuma izvēlē – 18 mēnešu laikā tika pētīti aptuveni 1200 nosaukumi un saņemtas 215 000 līdzjutēju balsis.

“Viņi ieklausījās līdzjutējos, organizēja forumus un aptaujas, kā arī rīkoja pasākumus. Viņi strādāja ar komandas vadību, NHL, vietējiem māksliniekiem, ekspertiem, vēsturniekiem un citiem, lai izstrādātu pareizo logo. Pakāpeniski nonāca pie secinājuma, ka “Kraken” ir īstais nosaukumus,” atzīmē  Frensiss.

Sietla NHL tika uzņemta 2018. gada 4.decembrī. Pieņemtais lēmums nozīmē, ka jaunizveidotais klubs NHL varēs sākt spēlēt, sākot ar 2021./2022. gada sezonu. Sākotnēji tika plānots, ka Sietlas vienība NHL pievienosies jau no 2020./2021. gada sezonas, tomēr bažās par “Seattle Center Arena” renovāciju (izmaksas ap 700 miljoniem ASV dolāru jeb 605 miljoni eiro) pabeigšanu laikus kluba debija pasaules spēcīgākajā līgā tika atlikta par vienu gadu vēlāk.

Plānots, ka jaunā Sietlas komanda spēlēs Rietumu konferences Klusā okeāna divīzijā, ieņemot Arizonas “Coyotes” vietu, kas tiks pārcelta uz Centrālo divīziju. Līdz ar Sietlas kluba izveidi NHL būs 32 komandas – pa 16 vienībām katrā no konferencēm.

Sietlas vienība mājas spēles aizvadīs “KeyArena” hallē, kur agrāk mājas spēles aizvadīja klubs “SuperSonics”, kas 2008.gadā pārtapa par “Thunder” un pārcēlās uz Oklahomasitiju.

Sietlas kluba īpašnieku grupas priekšgalā atrodas miljardieris Deivids Bondermans un Holivudā pazīstamais producents Džerijs Brukhaimers.

Pievienošanās maksa Sietlai noteikta 650 miljonu ASV dolāru (562 miljoni eiro) apmērā, kamēr Lasvegasas “Golden Knights”, kas NHL aizvada vien savu otro sezonu, par pievienošanos samaksāja 500 miljonus (441 miljons eiro).

Jaunizveidotā Sietlas vienība 2021. gada NHL paplašināšanās draftā varēs izvēlēties pa vienam hokejistam no 30 NHL komandām, izņemot “Golden Knights”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par