NHL kalendārā ieplānojusi pauzi OS laikā, jautājums par hokejistu dalību vēl nav atrisināts

19/07/2021 21:06

Nacionālā hokeja līga (NHL) apstiprinājusi 2021./2022. gada sezonas kalendāru, kurā atvēlēts logs Pekinas ziemas olimpisko spēļu laikā, ziņo ESPN.

Iepriekš vēstīts, ka NHL kalendāra veidošanas procesā ieplānoja divas versijas – ar olimpisko pauzi un bez tās. Tomēr ESPN rīcībā esošā informācija liecina, ka ir apstiprināts pirmais variants, kurā no 5. līdz 22. februārim spēles nenotiks. Salīdzinājumam, Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) šī pauze ir divreiz ilgāka – no 21. janvāra līdz 22. februārim.

Lēmums par NHL spēlētāju dalību olimpisko spēļu hokeja turnīrā gan vēl nav pieņemts. Līga joprojām nav spējusi vienoties par šo jautājumu ar Starptautisko olimpisko komiteju (SOK). Galvenās problēmas pārrunās starp abām pusēm parasti ir spēlētāju apdrošināšana un ekskluzīvās tiesības vai papildus reklāmas iespējas, kuras NHL pieprasa no SOK.

21. gadsimta bija tikai viens gadījums, kad NHL hokejisti nepiedalījās olimpiskajās spēlēs – 2018. gadā. Tajā turnīrā pārstāvētākā līga bija KHL. OS finālā Krievijas olimpisko sportistu [Olympic athletes from Russia] izlase papildlaikā ar 4:3 apspēlēja Vācijas izlasi.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Anastasija Kravčenoka un Tīna Graudiņa
01/08/2021 09:11

Graudiņa/Kravčenoka parāda raksturu un iekļūst Tokijas OS ceturtdaļfinālā

Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka Tokijas olimpisko spēļu izslēgšanas turnīra astotdaļfinālā ar rezultātu 2-1 (16:21; 21:17; 15:13) pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) sportistes Nadeždu Makroguzovu/Svetlanu Holominu. Trešajā setā…