NHL komisāra vietnieks piesardzīgs, runājot par līgas dalību nākotnes olimpiskajās spēlēs

02/01/2018 19:58

Pašlaik ir pāragri apspriest Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāju dalību Olimpiādēs nākotnē pēc 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpisko spēļu izlaišanas, izteicies līgas komisāra Gerija Betmena vietnieks Bils Deilijs.

Pasaules vadošā hokeja līga pērn aprīlī paziņoja, ka tās spēlētāji varētu nedoties uz Dienvidkoreju, bet vēlākie centieni ko mainīt palika bez rezultāta. Līdz ar to Ziemas olimpiskās spēles pirmo reizi kopš 1998.gada Nagano aizritēs bez NHL spēlētājiem.

Betmens novembrī izteicās, ka olimpiskās reklāmas ierobežojumi un atšķirīgā NHL komandu ieinteresētība bija vieni no iemesliem. Viņš arī netieši norādīja, ka NHL varētu neatgriezties olimpiskajās spēlēs, ja vien tās nenotiek Ziemeļamerikā.

Tomēr piedāvātā Ķīnas tirgus komerciālo iespēju dēļ tiek pieļauta NHL dalība 2022.gada olimpiskajās spēlēs Pekinā.

Apmeklējot pasaules junioru čempionātu, kas risinās ASV pilsētā Bufalo, Deilijs paudis, ka ir pāragri veikt paziņojumus par dalību olimpiskajās spēlēs nākotnē.

“Katra Olimpiāde ir savādāka un piedāvātajam ir dažāda vērtība,” viņš citēts portālā “star.com”. “Tās, kas būs tuvākās, komandu īpašniekiem noteikti ir ar vairāk negatīvo nekā pozitīvo.”

“Nezinu, kas būs Pekinā. Loģiski būtu rīkoties tāpat kā darām ar Dienvidkoreju, taču Ķīnā ir tādas iespējas, kādu nav Dienvidkorejā. Redzēsim,” sacīja Deilijs.

Kā galveno iemeslu NHL nestartēšanai Phjončhanā tiek saukts Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) atteikums segt transporta un apdrošināšanas izdevumus.

Vēlāk Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) piedāvāja segt šos izdevumus, taču kad vienošanās netika panākta, SOK prezidents Tomass Bahs sacīja, ka 2018.gada Phjončhana un 2022.gada Pekina “noņemtas no dienas kārtības”.

Deilijs atzinis, ka vairāki spēlētāji pauduši vilšanos, jo nevarēs februārī piedalīties olimpiskajā turnīrā. Tomēr viņš noliedzis, ka daži NHL spēlētāji varētu protestēt ar atteikšanos piedalīties Zvaigžņu spēlē.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Artis Ate
17/09/2021 09:48

“VEF Rīga” kapteinis Ate: Iepriekšējā sezonā atmosfēra ģērbtuvē bija fantastiska, arī šogad uz to strādāsim

Latvijas basketbola kluba “VEF Rīga” kapteinis Artis Ate sarunā ar “Sportazinas.com” dalījies ar pirmajiem iespaidiem par gaidāmās sezonas komandas sastāvu, atskatījies uz pārbaudes spēļu rezultātiem, kā arī atklājis sezonas mērķus….