NHL neplāno organizēt spēles ar KHL klubiem

Gerijs Betmens, sportazinas.com
Gerijs Betmens | Foto: NHL

Nacionālās hokeja līgas () komisārs atklājis, ka līga neplāno organizēt spēles starp NHL un Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubiem.

Šajās dienās Zviedrijā norisinās “Global Series” mači – Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” un Tampabejas “Lightning” Stokholmā aizvada regulārā turnīra spēles. Pēdējo gadu laikā tā ir ierasta tradīcija. NHL komandas spēlē Eiropas laukumos ne tikai savā starpā, bet arī pret Eiropas klubiem. Pēdējā laikā liela interese par maču rīkošanu ar NHL vienību dalību parādījusies no Krievijas.

Betmens atklāja, ka šāds variants ir iespējams: “Es zinu, ka Krievijā ir interese. Ja mēs pieņemsim lēmumu aizvadīt tur spēles, tad tās varētu būt regulārā turnīra cīņas starp divām NHL komandām,” atklāja Betmens. Viņš norādīja, ka līgas vadība nemaz neizskata variantu, kurā Stenlija kausa ieguvējs spēlētu pret Gagarina kausa čempionu, netiek izskatītas arī citas iespējas, lai KHL un NHL klubi aizvadītu savstarpējo maču.

Pēdējo reizi KHL un NHL klubi savā starpā spēlēja 2010. gada oktobrī. Sanktpēterburgā vietējā SKA ar 5:3 uzvarēja Karolīnas “Hurricanes”, savukārt Latvijas galvaspilsētā Rīgas “Dinamo” ar 1:3 zaudēja Finiksas “Coyotes”.

Tāpat komisārs deva mājienu, ka arī 2022. gada ziemas olimpiskās spēles Ķīnā varētu norisināties bez NHL hokejistu līdzdalības. “Mums bijušas vairākas tikšanās ar spēlētāju arodbiedrību, taču man nav jaunas informācijas. Drīzāk teiktu, ka tā bijusi filozofiskā diskusija. Manuprāt, NHL hokejistu dalība olimpiādē ir izaicinājums. Zinu, ka hokejistiem patīk pārstāvēt savas valstis un piedalīties olimpiskajās spēlēs. Zinu arī, ka tiem, kuri nepiedalās pasākumā, patīk atpūsties sezonas vidū. Taču mēs uzskatam, ka olimpiāde vienkārši sagrauj NHL sezonu,” viedokli pauda Betmens.

NHL hokejisti nepiedalījās 2018. gada olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā. Uzvaru hokeja turnīrā izcīnīja Krievijas izlase, kas startēja ar nosaukumu “olimpiskie sportisti no Krievijas” (Olympic athletes from Russia, sportazinas.com). Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā komanda izcīnīja olimpisko zeltu, smagā cīņā papildlaikā pieveicot Vācijas izlasi. Vislielākā pārstāvniecība šajā turnīrā bija KHL spēlētājiem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par