NHL: Niemi pirmā uzvara sezonā, Anaheima turpina “Kings” zaudējumu sēriju

20/01/2018 10:08

Aizvadītajā naktī norisinājās trīs Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēles, kurās panākumus guva Monreālas “Canadiens”, Anaheimas “Ducks” un Floridas “Panthers”.

Monreālas “Canadiens” izbraukumā ar 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) pieveica Vašingtonas “Capitals”. Abas komandas šajā spēlē vārtos sūtīja komandas rezerves vārtsargus, dodot atpūtu Kerijam Praisam un Benam Bišopam.

Spēles pirmā trešdaļa aizritēja bez vārtu guvumiem, taču septītajā minūtē teicama izdevība bija “Capitals” zviedru uzbrucējam Andrē Burakovskim, kurš pēc reida pa “Canadiens” zonu raidīja ripu pa vārtu stabu. Spēles 12. minūtē pēc lieliskas izspēles vairākumā rezultātu varēja atklāt arī “Canadiens” kapteinis Makss Pačoretī, tomēr metiens lidoja garām vārtiem.

Otrās trešdaļas astotajā minūtē rezultātu atklāja tieši iepriekš minētais Pačoretī, kurš vairākumā ar precīzu metienu vārtu tālajā augšējā stūrī no kreisā iemetiena apļa pārspēja Filipu Grubaueru. Trešdaļas 14. minūtē vairākumu realizēja arī mājinieki, kad ar precīzu metienu izcēlās aizsargs Džons Karlsons, panākot 1:1.

Spēles trešās trešdaļas 10. minūtē pirmais pie atlēkušās ripas bija viesu uzbrucējs Pols Bairons, kurš bija nekļūdīgs un atguva viesiem minimālu pārsvaru. Pēc astoņām minūtēm un vienas sekundes ripu tukšos vārtos atkārtoti raidīja Pačoretī, gūstot savus otros vārtus spēlē. Ar to gan spēle nebeidzās, jo “Capitals” turpināja spēlēt bez vārtsarga un tas atmaksājās – pēc izspēles viesu aizsardzības zonā, Niemi no labā flanga pārspēja Larss Ellers, tomēr vairāk vārtus komandām gūt neizdevās.

Šī bija sezonas pirmā uzvara “Canadiens” vārtsargam Niemi, kurš šajā spēlē atvairīja 24 metienus. Iepriekš somu vārtsargs uzvarēja 2017. gada 4. aprīlī, pārstāvot Dalasas “Stars”. Šo sezonu vārtsargs neveiksmīgi iesāka Pitsburgas “Penguins”, pēc aizvadītām trīs spēlēm nonākot Floridas “Panthers” sastāvā, kur turpināja spēlēt tikpat neveiksmīgi un jau pēc divām spēlēm nonāca Monreālā, kur rāda krietni saturīgāku sniegumu.

Tikmēr Floridas “Panthers” pagarinājumā ar 4:3 (2:1, 0:1, 1:1, 1:0) pārspēja vienu no līgas līdervienībām Vegasas “Golden Knights”. Rezultatīvāko sniegumu šajā spēlē demonstrēja Somijas hokeja skolas audzēkņi – uzvarētāju labā ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Aleksandrs Barkovs, bet “Golden Knight” rindās divas rezultatīvas piespēles Ērikam Haulam. Uzvaras vārtus pagarinājuma 40. sekundē guva 2014. gada draftā ar 1. numuru izvēlētais Ārons Ekblads.

Anaheimas “Ducks” savā laukumā ar 2:1 (0:0, 0:0, 0:0) sagādāja Losandželosas “Kings” sesto zaudējumu pēc kārtas. Spēles pirmās divas trešdaļas aizritēja bez vārtu guvumiem, bet trešajā trešdaļā rezultātu trešajā minūtē atklāja no Ņūdžersijas “Devils” iegūtais Anaheimas uzbrucējs Adams Henrīks. Pēc nepilnām trīs minūtēm viesiem izdevās rezultātu izlīdzināt, taču trešdaļas 13. minūtē uzvaras vārtus mājiniekiem guva Raiens Keslers.

Šīs dienas vakarā paredzētas četras NHL spēles. Tajā skaitā Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” savā laukumā uzņems Dalasas “Stars” hokejistus. Spēles sākums pulksten 20:00.