NHL: “Penguins” un “Predators” pārvar Stenlija kausa pirmo kārtu (VIDEO)

21/04/2017 10:35

Pagājušās sezonas čempione Pitsburgas “Penguins” ceturtdien sasniedza Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas otro kārtu, ko paveica arī Nešvilas “Predators”, apturot pēdējos gados ļoti veiksmīgi spēlējušo Čikāgas “Blackhawks” vienību.

“Penguins” komanda Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas piektajā mačā ar 5:2 (1:0, 2:2, 2:0) mājās uzvarēja Kolumbusas “Blue Jackets” hokejistus un sērijā triumfēja ar rezultātu 4-1.

Šajā spēlē izšķirošais brīdis risinājās trešā perioda sākumā, kad “Blue Jackets” guva vārtus, tomēr tie netika ieskaitīti vārtsarga Marka Andrē Flerī traucēšanas dēļ. Tobrīd “Penguins” bija priekšā vien ar 3:2, bet divas minūtes vēlāk Sidnijs Krosbijs panāca jau divu vārtu pārsvaru, savukārt vēl pēc 51 sekundes Skots Vilsons rezultātu noformēja uz 5:2.

Pirms tam spēles sākumā “Penguins” komanda bija izvirzījusies vadībā ar 3:0, divus vārtus gūstot Braienam Rastam.

Konferences pusfinālā “Penguins” spēkosies ar Toronto “Maple Leafs” vai Vašingtonas “Capitals”. Šo vienību sērijā patlaban rezultāts ir neizšķirts 2-2.

Kolumbusas “Blue Jackets” komanda regulārajā sezonā spēja uzvarēt 16 mačos pēc kārtas un palika vien panākuma attālumā no līgas rekorda. Tā sasniedza lielāko punktu skaitu komandas vēsturē, tomēr Stenlija kausa izcīņā pagaidām joprojām nav spējusi uzvarēt kādā no sērijām.

Tikmēr Rietumu konferencē ceturtdien Nešvilas “Predators” ar 4:1 (0:0, 1:0, 3:1) apspēlēja Čikāgas “Blackhawks”, sērijā triumfējot ar 4-0. Uzvarētājiem divus vārtus iemeta šveiciešu aizsargs Romans Josi, kamēr kārtējo reizi lielisku sniegumu nodemonstrēja 30 metienus atvairījušais somu vārtsargs Peka Rinne.

“Blackhawks” komanda ir pēdējās desmitgades titulētākā NHL, Stenlija kausu iegūstot 2010., 2013. un 2015.gadā, turklāt pēc regulārās sezonas tā Rietumu konferencē bija izlikta ar pirmo numuru. Iepriekšējo reizi ar pirmo numuru izlikta vienība pirmajā kārtā zaudēja 2012.gadā, kad Vankūveras “Canucks” piekāpās Losandželosas “Kings”, kas turpinājumā aizcīnījās līdz pat titulam. “Blackhawks” vienība pirmajā kārtā apstājusies otro pavasari pēc kārtas, kaut šosezon 82 spēlēs tika pie 109 punktiem, kas ir otrs augstākais rādītājs tās vēsturē.

Zīmīgi, ka ceļā uz 2010. un 2015.gada tituliem “Blackhawks” pieveica arī “Predators”, bet šosezon regulārajā sezonā Čikāgas vienība bija labāka četrās no piecām savstarpējām spēlēm.

Rinne pirmos divus sērijas mačus noslēdza “sausā”, bet “Blackhawks” komanda 13 periodos guva vien trīs vārtus, līdz ar to “Predators” pirmoreiz vēsturē “play-off” kārtā triumfēja “sausā”.

Turpinājumā “Predators” spēkosies ar Sentluisas “Blues” vai Minesotas “Wild”. Šo vienību sērijā “Blues” pagaidām ir priekšā ar 3-1.

Ilgi ceturtdien turpinājās duelis, kurā Edmontonas “Oilers” pagarinājumā ar 4:3 (1:2, 1:1, 1:0, 1:0) apspēlēja Sanhosē “Sharks”, sērijā izvirzoties vadībā ar 3-2. Uzvaras vārtus 79.minūtē guva ceturtās maiņas uzbrucējs Davids Dearnē. Šajā sērijā nākamais mačs notiks sestdien, bet labākā vienība otrajā kārtā spēkosies ar Anaheimas “Ducks”.

Tikmēr vēl vienā cīņā ceturtdien, kas arī noslēdzās pagarinājumā, Ņujorkas “Rangers” viesos ar 3:2 (1:2, 1:0, 0:0, 1:0) apspēlēja Monreālas “Canadiens” un arī sērijā pārņēma vadību ar 3-2. Šeit 75.minūtē izšķirošo reizi precīzs bija zviedrs Mika Zibanejads.