NHL piedāvājums sezonas atsākšanai – “play-off” ar 24 komandām

Elvis Merzļikins, sportazinas.com
Elvis Merzļikins | Foto: NHL

Nacionālā hokeja līga (NHL) kopā ar spēlētāju arodbiedrību (NHLPA) izstrādājusi sezonas atsākšanas koncepciju. Tā paredz, ka regulārais turnīrs netiks pabeigts un, kad to ļaus apstākļi, uzreiz tiks aizvadīts izslēgšanas turnīrs, ziņo TSN apskatnieks Frenks Seravali.

Šī “play-off” maču formula vēl nav apstiprināta, taču tas ir variants, ar kuru šobrīd strādā visas iesaistītās puses, apgalvo žurnālists. Pagaidām nav zināmi nedz datumi, nedz norises vieta, arī komandu ģenerālmenedžeri pagaidām nav iepazīstināti ar šādu formātu.

Plānots, ka Stenlija kausā piedalīsies 24 vienības, pa 12 no katras konferences. Turnīrs sāksies ar “play-in” sērijām līdz 3 uzvarām – katras konferences 5. komanda spēkosies ar 12., 6. – ar 11., 7. – ar 10, bet 8. – ar 9. Šo pāru uzvarētāji iekļūs nākamajā kārtā, kur viņu gaidīs konferenču spēcīgākās komandas. Sākotnēji Rietumu un Austrumu labāko vienību reitings ir izveidots atbilstoši klubu pozīcijām turnīra tabulā.

Taču pastāv variants, ka, kamēr norisināsies “play-in” mači, konferenču spēcīgākās komandas spēkosies savā starpā viena apļa turnīrā par iespēju saglabāt vai uzlabot reitingu.

Paredzams, ka arī par šo formātu būs daudz strīdu, jo dažas lejasgala komandas jau bija noskaņojušas uz to, ka drīz sezona beigsies, savukārt tagad viņiem atkal jāspēlē. Kā norādīja NHL komisārs Gerijs Bertmens, nav neviena risinājuma, kas būtu labs absolūti visām komandām un spēlētājiem. “Mēs vairs nedzīvojam perfektā pasaulē,” teica funkcionārs.

Ja formāts tiks apstiprināts, tad “play-in” kārtā būs pārstāvētas divas latviešu hokejistu komandas. Proti, Teodora Bļugera Pitsburgas “Penguins” (5. vieta konferencē) aizvadīs sēriju pret Monreālas “Canadiens” (12.), bet Elvja Merzļikina Kolumbusas “Blue Jackets” (9.) – pret Toronto “Maple Leafs” (8.).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par