NHL: Stenlija kausa izcīņu ar uzvaru sāk čempioni “Penguins”

13/04/2017 09:53
Jevgēņijs Malkins Pitsburgas

Pagājušās sezonas čempione Pitsburgas “Penguins” bija vienīgā no mājiniecēm jeb potenciālajām favorītēm, kas trešdien uzvarēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pirmajā spēļu dienā.

Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas pirmajā mačā “Penguins” ar 3:1 (0:0, 3:0, 0:1) apspēlēja Kolumbusas “Blue Jackets”, kas sezonas laikā spēja uzvarēt pat 16 mačos pēc kārtas un palika vien viena panākuma attālumā no līgas rekorda atkārtošanas. Sērijā līdz četrām uzvarām “Penguins” komanda tagad izvirzījusies vadībā ar rezultātu 1-0.

Pirms spēles “Penguins” komandas šīs sezonas pamatvārtsargs Mets Marejs guva nelielu traumu, kas laukumā lika doties Markam Andrē Flerī. Viņš spēja atvairīt 31 raidījumu, turklāt 16 no tiem jau pirmajā trešdaļā, kamēr viņa komandas biedri izpildīja vien trīs metienus.

Tomēr otrajā periodā “Penguins” jau darbojās daudz labāk, Filam Keselam, Nikam Bonino un Braienam Rastam iemetot vārtus un turpinājumā novedot dueli līdz uzvarai. Regulārās sezonas pēdējās trīs nedēļas izlaida viens no “Penguins” līderiem Jevgēņijs Malkins, bet trešdien viņš laukumā atgriezās ar divām rezultatīvām piespēlēm.

Vēl trešdien Austrumu konferences dueļos Monreālas “Canadiens” ar 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) piekāpās Ņujorkas “Rangers”, kamēr Otavas “Senators” ar 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) zaudēja Bostonas “Bruins”. Spēlē Otavā uzvaras vārti tika gūti vien divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām, kad izcēlās Breds Maršāns, kurš bija sekmīgākais cīņā par atlēkušo ripu pēc Patrīsa Beržerona metiena, bet Monreālā viesu vārtsargs Henriks Lundkvists atvairīja 31 metienu, turklāt arī šeit vairāk nekā puse no tiem tika izpildīti jau pirmajā trešdaļā.

Tikmēr Rietumu konferencē abi pirmie mači noslēdzās pagarinājumos – Minesotas “Wild” savā laukumā ar 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:1) zaudēja Sentluisas “Blues”, bet Edmontonas “Oilers” ar 2:3 (2:0, 0:1, 0:1, 0:1) piekāpās Sanhosē “Sharks”. Minesotā uzvaras vārtus spēles 78.minūtē guva Džoels Edmundsons, bet “Blues” vārtsargs Džeiks Alens tika galā ar 51 metienu, savukārt Edmontonā mājinieki nenoturēja divu vārtu pārsvaru un cieta neveiksmi, kad pagarinājuma ceturtajā minūtē izšķirošos vārtus iemeta zviedrs Melkers Kārlsons.