NHL varētu atteikties no zvaigžņu spēles par labu Pasaules kausam

Bils Deilijs, sportazinas.com
Bils Deilijs | Foto: Kim Klement / USA TODAY Sports

Nacionālās hokeja līgas () komisāra vietnieks pastāstījis par organizācijas plāniem rīkot Pasaules kausu 2021. februārī zvaigžņu spēles vietā.

“Tas varētu būt vienas nedēļas mini turnīrs. Mēs vienkārši pagarinātu zvaigžņu spēles pārtraukumu vēl uz dažām dienām un aizvadītu starptautisko turnīru. Ja nonāksim līdz nākamajam pārrunu posmam, tad apspriedīsim arī šo jautājumu,” NHL ideju atklāja funkcionārs.

Šī gada septembrī līgai un spēlētāju arodbiedrībai jāvienojas par kolektīvā līguma termiņa beigām. Vienošanās ir noslēgta līdz 2022. gadam, taču abām pusēm ir tiesības to pārtraukt jau 2020. gadā. Ja spēlētāju arodbiedrība izmantos šādu iespēju, pastāv liela varbūtība, ka 2020. gadā rūdenī notiks lokauts.

Neskaidrība ir līgumu ir viens no iemesliem, kāpēc NHL atteicās no plāniem rīkot Pasaules kausu 2020. gada janvārī. Turnīra nākotne ir lielā mērā atkarīga no tā, vai abas puses vienosies par sadarbības turpināšanu līdz 2022. gadam.

Pēdējais norisinājās 2016. gadā. Uzvaru tajā izcīnīja Kanādas izlase, sērijā līdz divām uzvarām pārspējot Eiropas izlasi ar 2-0 (3:1; 2:1). Pirms tām Pasaules kauss tika aizvadīts 2004. gadā, arī toreiz kanādieši izcīnīja trofeju.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par