NHL zivis maina ezerus un paliek murdā

Karlsonam līgums ar "Senators" ir līdz nākamajai sezonai. Otava ir izteikusi līguma piedāvājumu, bet rādās, ka aizsargs nepaliks "Senators" komandā.
Foto: Toronto Star

Līdz ar spēlētāju pāreju tirgus atvēršanu, Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas savā paspārnē pārvilinājušas un saglabājušas vairākus skaļus lomus. 1. jūlijs kā medus maize ir Ziemeļamerikā apmātajiem hokeja faniem, mēs šaipus krastam, to farsu nejūtam.

Lielākais loms, par kura nākotni gaisā virmoja runas visapjomīgāk ir Džons Tavaress, kurš visu savu līdzšinējo karjeru aizvadījis Ņujorkas “Islanders” komandā. Pēdējās piecās no deviņām sezonām Ņujorkas komandā, uzbrucējs pildīja kapteiņa pienākumus un vienmēr bija līdera galvgalī. Izslēgšanas spēlēs Tavaresa vienīgais panākums ir viena uzvarēta sērija, kopā ar Ņujorkas komandu tā arī neizdevās tikt pie lieliem panākumiem.

Tavaresa medības tika salīdzinātas ar Stīvena Stemkosa tvarstīšanu pirms diviem gadiem, kad uzbrucējs par labu izvēlējās savai līdzšinējai komandai Tampabejas “Lightning”. Pēc bijušā salinieku kapteiņa pakaļ dzinās ne tikai līdzšinējais klubs, bet arī Sanhosē “Sharks”, Bostonas “Bruins”, Dalasas “Stars” un Tampabejas “Lightning”. Tavares izvēlējās par labu Toronto “Maple Leafs”, kas nepiedāvāja ienesīgāko piedāvājumu, bet vizualizēja komandas iespējas cīnīties par Stenlija kausu. No visām kandidātēm Toronto arī ir lielākais potenciāls uzbrucēja līgumā atrunātajos septiņos gados materealizēties kausā.

“Islanders” fani, protams, pārmet savam kapteinim, atstājot Ņujorkas komandu puspliku. Jaunie talanti salinikiem ir, piemēram, Metjū Barzals, kurš tika atzīts par aizvadītās sezonas labāko jauno spēlētāju. Tomēr, visu šo gadu laikā “Islanders” kluba vadība nespēja ap Tavaresu uzbūvēt čempionu cienīgu komandu, tāpēc lēmums doties uz franšīzi ar gaišāku nākotni ir loģisks. Pievienotā vērtība ir mājas un sapnis par spēlēšanu “Maple Leafs” komandā kopš bērnības.

https://twitter.com/91Tavares/status/1013468844034179072

Vegasas “Golden Knights” parakstījusi līgumu ar uzbrucēju Polu Ščastniju, kurš sezonā vidēji sakrāj 50 rezultativitātes punktus. Hokejists bija ieinteresēts pagarināt līgumu ar savu iepriekšējo komandu Vinipegas “Jets”, bet komanda ir tuvu algu griestiem, kas liedza veikt šādu darījumu.

Trīs vērienīgāki darījumi sekoja komandām, kuras pagarināja līgumu ar jau esošajiem hokejistiem. Par vislabāk apmaksāto hokejistu līgā kļuvis Losandželosas “Kings” aizsargs Drū Dautijs, kurš pagarinājis līgumu uz astoņiem gadiem. Kanādiešu aizsargs vidēji sezonā saņems 11 miljonus dolāru, kas uzstāda jaunu algu latiņu. Tagad arī citiem līgas vadošajiem hokejistiem celsies cena jeb būs vienā līmenī ar Dautija līgumu.

Jaunie vērtīgie līgumi neveidojas bez pamata, proti, tiek prognozēts, ka jaunajā sezonā līgas ienākumi pieaugs par 8,2 procentiem, kas kopā veido 4,54 miljardus dolāru. Jaunajā sezonā komandu algu griesti celsies no 78 līdz 82 miljoniem dolāru.

Visdrīzāk, ka pie līdzīga līguma kā Dautijam tiks arī Otavas “Senators” kapteinis Ēriks Karlsons, kuram jau pērk biļetes uz Vegasu. Sezonas noslēgumā izjuka darījums starp “Senators” un “Golden Knights” komandām, bet starpsezonā sarunas ir atsāktas. Spriežot pēc “Senators” komandas iekšējās nesakārtotības, konfliktiem starp spēlētājiem un citiem apstākļiem, zviedru aizsargs dosies jaunas komandas meklējumos.

Līgumus ar savu komandu pagarinājuši arī Logans Kuturjē, kuram Sanhosē “Sharks” piešķīra astoņu gadu līgumu, vidēji sezonā uzbrucējs saņems astoņus miljonus dolāru. Savukārt, bijušais Ņujorkas “Rangers” kapteinis Raiens Makdona pagarinājis līgumu arī uz astoņiem gadiem ar Tampabejas “Lightning”.

Izmaiņas notiek arī Bufalo “Sabres” nometnē, kura vairāk papildina spēkus nekā tos zaudē. Aizvadītās sezonas noslēgumā viens no komandas līderiem Raiens Orailijs sacīja, ka ir zaudējis mīlestību pret hokeju. Šādu attieksmi pret komandu nepieļauj “Sabres” ģenerālmenedžeris Džeisons Boterils, kurš aizmainīja pieredzējušo uzbrucēju ar līgumu līdz 2022./23. gada sezonai, uz Sentluisas “Blues”. Maiņas darījumā Bufalo ieguva divus stabilus NHL uzbrucējus Patriku Berglundu un Vladimiru Sobotku, kā arī jauno prospektu un divas drafta izvēles.

Girgensona pārstāvētajai komandai pievienojušies arī divi jauni vārtsargi, Sentluisas “Blues” otrais numurs Kārters Hatons un AHL vārtsargs Skots Vedžvuds.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar