NHL zvaigzne noziedo 50 tūkstošus nogalinātā Džordža Floida meitai

Pernels Karls Subans, sportazinas.com
Pernels Karls Subans | Foto: AP

Nacionālās hokeja līgas () zvaigzne Pernels Karls Subans noziedojis 50 tūkstošus ASV dolāru nogalinātā Džordža Floida meitai, informē Ziemeļamerikas medijs “Sportsnet”.

ASV šobrīd ir krīzes situācijā, jo dažādās šīs valsts teritorijās notiek masveidīgi un nereti arī asiņaini protesti, kuros vairums cilvēku cenšas vērst uzmanību uz rasisma problēmām.

Protesti kļuva nekontrolējami kopš 25. maija, kad kāda policijas ekipāža ar vardarbīgiem paņēmieniem nogalināja ASV pilsoni Džordžu Floidu. Viņš tika aizturēts, turklāt neizrādīja pretestību, taču “baltais” policists Dereks Čovins viņu nosmacēja ar savu ceļgalu, vairāk nekā astoņas minūtes turot to uz Floida kakla. Mirkli pirms nāves brīža Floids izdvesa, ka nevar paelpot, taču policists to ignorēja.

Virkne profesionālo sporta komandu vērsušas uzmanību uz rasisma problēmu, tostarp Dāvja Bertāna pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienība Vašingtonas “Wizards”.

Tikmēr Ņūdžersijas “Devils” aizsargs Subans noziedojis Floida meitai Džiannai 50 tūkstošus dolāru. “Vēlos vērst uzmanību uz Floida sešus gadus veco meitu Džiannu,” sacīja Subans. “Zinu, ka viņai ir “GoFundMe” lapa – šorīt es viņai ziedoju 50 tūkstošus. Vēlos aicināt visus ziedot Džiannai!”

Floida meita ar “GoFundMe” palīdzību saņēmusi jau teju vienu miljonu dolāru. 50 tūkstoš dolāru ziedojums ir līdz šim lielākais. Zīmīgi, ka arī Bertāna komandas biedrs Džons Vols veicis ziedojumu.

Par Floida slepkavību runāja arī UFC komentētājs Džo Rogans, kuram ir melnā josta džiu-džitsu. Viņš uz šo situāciju paskatījās tostarp no cīņas sporta perspektīvas. “Cīņas sportā tas būtu ļoti netīrs paņēmiens, un citi sportisti tevi par to nosodītu,” izteicās Rogans, kurš asi nosodīja konkrētos policistus, nosaucot tos par slepkavām, un atklāja, ka šādā situācijā sliktākajā gadījumā pietiktu ceļgalu turēt uz apcietinātā muguras, ja arī viņš censtos bēgt.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par