Nīderlandes futbolisti nodrošina vietu PK finālturnīrā

17/11/2021 07:07
Nīderlandes futbola izlase

Nīderlandes vīriešu futbola izlase otrdien pēdējā Pasaules kausa kvalifikācijas mačā Roterdamā izcīnīja uzvaru, tiekot pie ceļazīmes uz finālturnīru grupā ar Latvijas līdzdalību. G grupā Nīderlande savā laukumā pieveica Norvēģiju ar 2:0 (0:0), liedzot tai cerības uz startu Katarā. Vārtus 84.minūtē guva Stevens Bergvijns un kompensācijas laika pirmajā minūtē – Memfiss Depajs. Melnkalne mājās piekāpās Turcijai ar 1:2 (1:1), turkiem nodrošinot vietu “play-off” cīņās.

Pēc Fatosa Bečiraja sitiena jau ceturtajā minūtē mājinieki izvirzījās vadībā, taču turki izcirta ceļu uz “play-off” ar Kerema Aktirkolu un Orkuna Kekči “goliem”. Jau ziņots, ka Latvija otrdien izbraukumā ar 3:1 (1:1) pieveica Gibraltāru. Uz Līema Volkera gūtajiem vārtiem mača sākumā Latvijas futbolisti atbildēja ar Vladislava Gutkovska, Roberta Uldriķa un Raimonda Kroļļa “goliem”. G grupā pirmo vietu ar 23 punktiem desmit mačos izcīnīja Nīderlande, otrajā vietā ierindojas Turcija ar 21 punktu, bet ar 18 punktiem trešajā vietā finišēja Norvēģija. Ceturtā ir Melnkalne ar 12 punktiem, piektajā vietā – Latvija ar deviņiem punktiem, bet pēdējā vietā grupā bez izcīnītiem punktiem ierindojās Gibraltārs.

D grupā Somija savā laukumā piekāpās Francijai ar 0:2 (0:0). Vārtus grupas uzvarētāju labā guva Karims Benzemā un Kilians Mbapē. Bosnija un Hercegovina mājās ar tādu pašu rezultātu 0:2 (0:0) atzina Ukrainas pārākumu, kas komplektā ar Somijas zaudējumu ļaus ukraiņiem izmēģināt laimi “play-off” turnīrā. Vārtus guva Oleksandrs Zinčenko un Artjoms Dovbiks. Francija astoņās spēlēs finišēja ar 18 punktiem. 12 punktus sakrāja Ukraina, 11 – Somija, septiņus – Bosnija un Hercegovina, trīs – Kazahstāna.

Visbeidzot E grupā Čehijai uzvara pār Igauniju mājās ar 2:0 (0:0) nesniedza gandarījumu, jo grupā deva tikai trešo vietu. Vārtus guva Jakubs Brabecs un Jans Sikora. Vietu izslēgšanas spēlēs Čehijai laupīja Velsa, kas savā laukumā spēja spēlēt 1:1 (1:1) ar Beļģiju. Uz Kevina de Brujnes vārtiem mača 12.minūtē mājinieki atbildēja ar Kifera Mora “golu” 20 minūtes vēlāk, ļaujot par punktu turnīra tabulā apsteigt čehus. Astoņās cīņās Beļģija sakrāja 20 punktus, ciklu pabeigdama bez zaudējumiem. 15 punkti tika Velsai, 14 – Čehijai, četri – Igaunijai un trīs – Baltkrievijai.

Eiropas zonā izlases sadalītas desmit apakšgrupās – piecās pa piecām izlasēm un piecās pa sešām izlasēm. Pasaules kausa finālturnīram kvalificēsies desmit grupu uzvarētājas, bet “play-off” kārtā piedalīsies desmit otro vietu ieguvējas un divas labākās UEFA Nāciju līgas komandas, kas apakšgrupās būs ārpus labāko divnieka. Izslēgšanas turnīrā 12 izlases tiks sadalītas trīs “play-off” zaros, kur 2022.gada martā tiks noskaidrotas vēl trīs finālturnīra dalībnieces.

Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Katarā, un karsto laika apstākļu dēļ turnīrs tiks izspēlēts ziemā no 21.novembra līdz 18.decembrim. Finālturnīrā bez mājinieces Kataras jau iekļuvusi Brazīlija, Vācija, Dānija, Beļģija, Francija, Horvātija, Serbija, Spānija un Nīderlande. nīderlan2022.gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026.gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases.