Nigērija sasniedz Āfrikas Nāciju kausa 1/8 finālu

15/01/2022 23:47
Nigērijas futbola izlase

Nigērija sestdien Garuā izcīnīja uzvaru Āfrikas Nāciju kausa izcīņas mačā, nodrošinot sev vietu turnīra labāko 16 komandu vidū. D grupas mačā Maroka ar 3:1 (2:0) pārspēja Sudānu.  Pirmos vārtus Nigērijas labā jau spēles trešajā minūtē guva Semjuels Čukvueze, bet 45.minūtē bumbu vārtos raidīja Taivo Avoniji.

46.minūtē Mozess Saimons panāca 3:0, bet 70.minūtē ar 11 metru soda sitienu vienus vārtus atspēlēja Valieldins Hidirs. Otrā grupas spēlē Ēģipte ar 1:0 (0:0) pārspēja Gvineju-Bisavu. 69.minūtē vārtus guva Mohameds Salāhs, izvirzot Ēģipti vadībā. 82.minūtē pēc sologājiena ar sitienu no soda laukuma Mama Balde raidīja bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī, izlīdzinot rezultātu, taču video tiesnesis fiksēja noteikumu pārkāpumu Gvinejas-Bisavas spēlētājam, un vārtu guvums tika atcelts.

Pēc divām spēļu kārtām Nigērijai ir seši punkti, Ēģiptei – trīs punkti, bet Gvinejai-Bisavai un Sudānai – pa punktam. Finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Āfrikas Futbola konfederācija (CAF) ir lēmusi, ka Covid-19 izplatības dēļ tiks ierobežots līdzjutēju skaits stadionos. Mājinieces Kamerūnas mačus varēs apmeklēt līdz 80 procentiem skatītāju no stadiona ietilpības, kamēr pārējos mačus ne vairāk kā 60 procenti no stadiona ietilpības.

Āfrikas Nāciju kausa izcīņa (Āfrikas čempionāts) notiek Kamerūnā no 9.janvāra līdz 6.februārim. Meistarsacīkstēm bija jānotiek pagājušā gada vasarā, bet tās tika pārceltas uz šo ziemu un saglabājušas savu nosaukumu “2021 Africa Cup of Nations”. 2019.gada Ēģiptē notikušajā finālturnīrā uzvarēja Alžīrija, kas titula mačā ar 1:0 pārspēja Senegālu.