“Nike” noliedz Lenarda apsūdzības “Klaw” logotipa zagšanā

Kavai Lenards, sportazinas.com
Kavai Lenards | Foto: Ron Turenne/NBA

Jau ziņojām, ka jūnija sākumā Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Losandželosas “Clippers” spīdeklis apsūdzēja pazīstamo sporta preču kompāniju “” apsūdzēja par viņa logo zagšanu.

“Nike” apgalvo, ka logotips, kuru kompānija 2014. gadā radījusi Lenardam, būtiski atšķiroties no uzmetuma, kuru basketbolists bija uzzīmējis 2011. gadā.

Kompānija kopā ar Lenardu esot izstrādājusi iespējamo logo. Par bāzi tika ņemts Lenarda skicējums, taču no tā tika izstrādāti vairāki citi varianti, līdz abas puses nonāca pie pašreizējā “Klaw” zīmola logo.

“Nike” apgalvo, ka Lenards pats 2017. gadā iesniedzis autortiesību reģistrā prasību, ka viņš ir autors “Klaw” zīmolam. Basketbolists krāpnieciski uzskatot, ka esot zīmola autors un vienīgais īpašnieks.

Savukārt Lenards apgalvoja, ka viņš jau koledžas laikā ir radījis pirmās skices savam logo ar nosaukumu “Klaw”. Tāpat 27 gadus vecais basketbolists devis atļauju “Nike” kompānijai izmantot logo vien uz dažām precēm. Lenards apgalvoja, ka “Nike” autortiesību reģistrā iesniegusi pieteikumu logotipam bez viņa piekrišanas.

Lenards pērnā gada rudenī noslēdza apavu sponsorēšanas līgumu ar kompāniju “New Balance”, atsakot “Jordan” brendam. Darījuma detaļas netiek izpaustas, bet tiek lēsts, ka Lenards varētu saņemt vairāk nekā piecus miljonus ASV dolāru (4,45 miljoni eiro) par sezonu.

2018. gada decembrī “Nike” lūgusi basketbolistam atteikties no logotipa izmantošanas, bet Lenards esot pieprasījis, lai kompānijā atsakās no savām autortiesībām uz logo. “Nike” esot atbildējusi, ka tai piederot pilnas tiesības uz “Klaw” logo izmantošanu un pieprāsījusi, lai Lenards nekavējoties pārstāj izmantot logotipu.

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par