Ņikitina EČ peldēšanā ar jaunu Latvijas rekordu 50 metros tauriņstilā nopelna rezervistes statusu pusfinālā

22/05/2021 12:40
Gabriela Ņikitina

Latvijas peldētāja Gabriela Ņikitina sestdien Budapeštā notiekošajā Eiropas čempionātā (EČ) peldēšanā priekšsacīkstēs 50 metros tauriņstilā sasniedza jaunu Latvijas rekordu un ierindojās dalītā 19.vietā, nopelnot otrās rezervistes tiesības pusfinālā.

Ņikitina trešajā no sešiem peldējumiem ar laiku 26,65 sekundes ierindojās otrajā vietā desmit sportistu konkurencē, piekāpjoties vien britu peldētājai Herietei Džonsai, kura bija divas sekundes simtdaļas ātrāka un nodrošināja sev pirmās rezervistes statusu pusfināla sacensībām. 26,65 sekundes ir jauns Latvijas rekords. Iepriekšējais (26,87 sekundes), kas arī piederēja Ņikitinai, tika sasniegts 13.maijā olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensībās Rīgā.

Šajā pašā peldējumā otra Latvijas pārstāve Ieva Maļuka finišēja pēc 27,87 sekundēm, kas deva pēdējo vietu. 49 sportistu konkurencē viņai tika 42.vieta. Arina Sisojeva 50 metru distancē brasā otrajā peldējumā ierindojās otrajā vietā, sasniedzot rezultātu 32,12 sekundes. Peldējumā uzvarēja horvātiete Ema Rajiča, kura distanci veica 31,19 sekundēs.

51 sportistes konkurencē Sisojeva ierindojās 33.vietā un pusfinālā neiekļuva. Iepriekšējās dienās Latvijas peldētāji individuālajās sacensībās neizcēlās ar augstvērtīgiem rezultātiem.

Latviju Eiropas čempionātā Ungārijā pārstāv seši sportisti – Arina Baikova, Arina Sisojeva, Ieva Maļuka, Gabriela Ņikitina, Daniils Bobrovs un Ģirts Feldbergs. Eiropas čempionāts ūdens sporta veidos, kurā piedalās sportisti no 51 valsts, sākās jau šīs nedēļas sākumā, peldēšanas sacensībām norisinoties no 17. līdz 23.maijam. Latvijā dzīvojošie sportisti uz Budapeštu devās jau piektdien, savukārt dienu vēlāk delegācijai no Kazaņas pievienojās arī Arina Baikova.