Nitišam izdodas kvalificēties pasaules čempionāta posma pusfinālam

Reinis Nitišs World RX Barcelona 2017 - Sportazinas.com
Foto: reinisnitiss.com

Latvijas autosportists svētdien kvalificējās Norvēģijā notiekošā pasaules rallijkrosa čempionāta sestā posma pusfinālam.

Svētdien tika aizvadīti noslēdzošie divi no kopumā četriem kvalifikācijas braucieniem. To noslēgumā EKS komandu pārstāvošais Nitišs ar 139 punktiem bija astotais, kas ļāva iekļūt pirmajā divpadsmitniekā un vēlāk gaidāmajā pusfinālā. Sliktāk klājās otram latvietim Jānim Baumanim no STARD vienības, kurš ar 130 punktiem bija 14.vietā un pusfinālam nekvalificējās.

No pusfināla zonas Baumanis atpalika par trim punktiem.

Pēc sestdien veiktajiem pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem Nitišs bija septītais, bet svētdien trešajā braucienā viņš bija tikai 12.vietā, kamēr noslēdzošajā – ceturtajā – iegūta astotā vieta.

Savukārt Baumanis, kurš arī sestdien bija ārpus labāko divpadsmitnieka, svētdien izcīnīja attiecīgi devīto un 11.vietu, bet ar to nebija pietiekami, lai sacenstos pusfinālā.

Par kvalifikācijas uzvarētāju ar 179 punktiem kļuva norvēģis Andreass Bakerūds.

Vēlāk svētdien norisināsies abi pusfināli un fināls.

Šosezon Latvijas braucēji finālā spējuši iekļūt vienu reizi, kad Nitišs guva piekto vietu otrajā etapā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc pieciem posmiem līderis ar 124 punktiem ir zviedrs Jūhans Kristofešsons no “Volkswagen”, kuram ar 120 punktiem seko Nitiša komandas biedrs un pērnā gada pasaules čempions Matīass Ēkstrems no Zviedrijas, bet trešais ar 117 punktiem ir otrs “Volkswagen” pilots Pēters Sūlbergs no Norvēģijas.

Tikmēr Nitišs kopvērtējumā ar 38 punktiem ir 11.pozīcijā, bet Baumanis ar 27 punktiem atrodas 13.vietā.

Šosezon pasaules čempionātā rallijkrosā kopumā iecerēti 12.posmi, septembrī arī aizvadot sacensības Latvijas trasē Biķerniekos.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par