Nitišs trešajā vietā pēc pasaules rallijkrosa čempionāta posma pirmās dienas

04/07/2015 18:16

(Pievienota 3. un 5.rindkopa, papildināta 4.rindkopa.)

Stokholma, 4.jūl., LETA. Talantīgais Latvijas rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs ieņem trešo vietu pēc sestdien Zviedrijā aizvadītās pasaules čempionāta prestižākajā “SuperCar” klasē sestā posma pirmās dienas.

“Olsbergs MSE” komandu pārstāvošais Nitišs pirmajā kvalifikācijas kārtā uzvarēja savā braucienā, bet starp visiem sportistiem bija septītais ātrākais. Otrajā sesijā viņš savā braucienā finišēja otrais, arī summā uzrādot otro labāko rezultātu, piekāpjoties vien savam komandas biedram norvēģim Andreasam Bakerūdam.

“Pirmā diena noslēgusies uz pozitīvas nots. Otrajā kvalifikācijas kārtā mūsu komanda ierindojās pirmajā un otrajā vietā. Ceru, ka tas rītdien man piedos papildus spēkus,” pēc braucieniem “Facebook” lapā publicētajā video atzina Nitišs. “Komandas stratēģija darbojas uz apmēram 80 %, taču rītdien vēlamies parādīt maksimāli labu rezultātu.”

Līderis pēc pirmās dienas ar 90 punktiem ir Timijs Hansens no Zviedrijas, bet otrajā vietā ar 88 punktiem ir Bakerūds. Tikmēr trešajā pozīcijā ar 82 punktiem ierindojas Latvijas rallijbraucējs.

“Godīgi sakot, esmu apmierināts ar savu braukšanu šogad. Priecājos arī par uzstādīto ātrāko apļa laiku otrajā kvalifikācijas kārtā starp visiem dalībniekiem, to arī sagaidu rītdien,” pauda Nitišs.

Sacensības svētdien turpināsies ar vēl divām kvalifikācijas kārtām, 12 labākajiem braucējiem sasniedzot pusfinālu.

Pēc pirmajiem pieciem šīs sezonas posmiem kopvērtējuma līderis ar 138 punktiem ir norvēģis Peters Sūlbergs, kamēr Nitišs ar 77 punktiem atrodams piektajā pozīcijā. Tikpat punktus ir izcīnījis francūzis Davī Žanī, bet divus punktus priekšā latvietim un francūzim ir Hansens.

Kā zināms pērn Nitišs izcīnīja trešo vietu pasaules čempionāta kopvērtējumā, sasniedzot augstāko panākumu Latvijas autosporta vēsturē. No sezonas 12 posmiem Nitišs uzvarēja vienā, bet kopumā viņš piecas reizes kāpa uz goda pjedestāla.

Šajā sezonā pasaules čempionāta kalendārā iekļauti 13 etapi.

Kā zināms, no 2016. līdz 2020.gadam viens no čempionāta posmiem varētu tikt rīkots arī Latvijā.