No bažām par veselību līdz sensacionālai uzvarai – Garsija pieveic Heiniju

21/04/2024 09:52
Nokopēts
Raiens Garsija un Devins Heinijs

Aizvadītajā naktī Ņujorkā norisinājās boksa cīņa par WBC jostu. Tajā sensacionālu uzvaru izcīnīja amerikānis Raiens Garsija (24-1), kurš ar tiesnešu lēmumu pieveica līdzšinējo čempionu, savu tautieti Devinu Heiniju (31-1).

25 gadus vecais Garsija ir viens no pasaulē populārākajiem bokseriem, taču pirms dueļa ar Heiniju tika apšaubīts, vai šai cīņai vispār būtu jānotiek. Garsija, kurš pirms pāris gadiem pats atklāja, ka bija saskāries ar mentālās veselības problēmām, pēdējo mēnešu laikā sociālajos tīklos bija veicis vairākus dīvainus un grūti izskaidrojamus ierakstus, kas lika domāt, ka bokserim, iespējams, būtu nepieciešama ārstu palīdzība.

Papildus tam Garsija svēršanās procedūrā piektdien neiekļāvās noteiktajā svarā (140 mārciņas jeb 63,4 kg), to pārsniedzot par 3,2 mārciņām jeb 1,4 kilogramiem, kā rezultātā viņš vairs nevarēja pretendēt uz WBC titulu, ja izcīnītu uzvaru. Garsijam arī nācās pildīt cīņas līgumā iekļauto punktu un par katru pārsniegto mārciņu (450 g) samaksāt Heinijam 500 tūkstošus dolāru. Jāpiemin, ka svēršanās procedūrā Garsija vēlreiz negatīvi izcēlās, uz svariem kāpjot, dzerot alu.

Līdz ar to pirms šīs cīņas Heinijs, kurš karjerā vēl nebija piedzīvojis zaudējumus, bija izteikts favorīts. Ringā situācija gan izvērtās citādāka. Garsija jau pirmajā raundā ar jaudīgu kreiso āķi pārsteidza Heiniju, viņu piespiežot demonstrēt savas prasmes aizsardzībā. Turpmākie raundi ritēja līdzvērtīgi, abiem bokseriem apmainoties ar dažiem bīstamiem sitieniem, taču Garsija cīņas gaitu pilnībā lauza tās viduspunktā.

Garsija sesto raundu iesāka ar pamatīgu sitienu “jūru”, pēc kuras bija manāms, ka Heinijs ir cietis, bet jau septītajā raundā Garsija savu pretinieku aizsūtīja nokdaunā – ar šādu situāciju Heinijs karjerā saskārās pirmo reizi. Mirkli vēlāk Garsija izdarīja sitienu Heinijam pēc tiesneša iejaukšanās, kā rezultātā viņam tika atņemts punkts.

Tas gan neko nemainīja, jo Garsija turpināja dominēt un 10., kā arī 11. raundā viņš Heiniju vēl divas reizes “nolika uz dēļiem”. Pēc trešā nokdauna Garsija jau praktiski sāka svinēt uzvaru, pēdējā 12. raundā izklaidējot publiku un provocējot Heiniju, kurš tā arī neatguvās. Vienam no tiesnešiem fiksējot neizšķirtu 112-112, pārējie divi arbitri (114-110, 115-109) uzvaru piešķīra Garsijam.

“Jūs tiešām domājāt, ka esmu traks?” pēc cīņas, atsaucoties uz iepriekš saņemtajiem komentāriem par mentālo veselību, teica Garsija. “Mans kreisais āķis ir mans kreisais āķis – tas ir Dieva svētīts. Ikreiz, kad es to pielietoju, tas var citus “nolikt” vai “izslēgt”.”

 

 

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
1.1
13.6
27.21
1.27
7.03
10.94
6.82
5.77
1.43
1.63
4.92
4.92
2.65
3.1
2.4
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām