No “Dinamo” aizmainītais Biļalovs: Latvija ir Eiropa – līdzjušanas kultūra ir eiropeiska

Timurs Biļalovs, sportazinas.com
Foto: Raimonds Volonts/Dinamo Rīga

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Kazaņas “Ak Bars” jaunieguvums Timur Biļalovs, kurš iepriekšējā sezonā spēlēja Rīgas “Dinamo” rindās, sarunā “Allhockey.ru” atzinis, ka aktīvis sekojis līdzi savas dzimtās komandas sekmēm.

Šodien jau vēstījām, ka maiņas darījuma ietvaros “Dinamo” atvadījās no Biļalova, saņemot naudas kompensāciju no Kazaņas kluba.

“Protams, pardzīvoju par “Ak Bars”. Komandā spēlēja vairāki pazīstami puiši, viņiem arī jutu līdzi,” stāsta Biļalovs. “Ļoti žēl, ka Kazaņa izkrita no Gagarina kausa izcīņas otrajā kārtā, tomēr nevar aizmirst, ka komandai jau ir trīs Gagarina kausi – tas pagaidām ir labākais sasniegums KHL vēsturē. Esmu pārliecināts, ka gaidāmajā sezona Kazaņa būs vēl stiprāka.”

24 gadus vecajam Biļalovam, kurš ir Kazaņas hokeja sistēmas audzēknis, aizvadītā bija pirmā sezona ārpus Krievijas, un Timurs “Dinamo” kreklā KHL pamatturnīrā piedalījās 38 mačos, vidēji katrā ielaižot 2,18 vārtus, atvairot 93% metienu, bet četrās spēlēs krievs palika “uz nulles”.

Uz jautājumu, vai jūtams, ka Latvija ir Eiropā, Timurs atbildēja: “Jā, tas ir jūtams. Rīgā ir ļoti skaisti, ir daudzas vietas uz kurām doties. Pie tam “Arēna Rīga” vienmēr bija pilna ar līdzjutējiem, kuri komandu dzina uz priekšu – tas arī ir ļoti svarīgi. Rīgā ir eiropeiska līdzjušanas kultūra.”

“Rīgā vārtsargu treneris šaja gadā bija Edgars Masaļskis. Cilvēks ar lielu pieredzi, arī starptautisku. Viņš ir lielisks speciālists, sezonas gaitā daudz ko man iemācija, kā vajag spēlēt. Kopumā viss bija super,” stāsta Biļalovs.

“Kādā valodā ar mani runāja? Krieviski. Treniņos kaut kādi momenti tika apspriesti krieviski, bet Gudļevskim, ja nebija saprotams, tad paskaidroja arī latviski. Latviešu hokejisti nedaudz runā krieviski. Ar pārējie sarunājos angliski, ar to problēmu nebija.”

“Vai grūti spēlēt citā komandā? (Spēlēšana Rīgā – red.) nebija pirmā reize, jo iepriekš jau no Kazaņas biju pārgājis uz Hantimansijskas “Yugra”. Pirmā reize bija grūtāka, otrā, protams, bija vienkāršāka. Nebiju apvainojies uz “Ak Bars”, bet es vēlējos spēlēt, tādēļ pargāju uz Rīgas “Dinamo”.”

Tāpat hokejists norādīja, ka neskatoties uz baumām, Rīgas komandai nebija problēmas ar finansēm: “Mums nekādu problēmu nebiju. Vienmēr laika tika samaksāta alga, tādēļ nekādu sūdzību man nevar būt.”

Gaidāmajā sezonā par vietu “AK Bars” vārtos Biļalovs cīnīsies ar 27 gadus veco Emilu Garipovu, kurš arī ir vietējā hokeja audzēknis.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par