No universitātes mājasdarbiem līdz NHL – “Oilers” mačā vārtos stājas ārkārtas vārtsargs (VIDEO)

29/01/2023 14:14
Mets Berlins

Interesanta situācija aizvadītajā naktī Nacionālajā hokeja līgā (NHL) notika Edmontonas “Oilers” un Čikāgas “Blackhawks” mačā – “Oilers” vārtos stājās ārkārtas rezerves vārtsargs Mets Berlins.

Pirms mača kļuva zināms, ka slimības dēļ laukumā nevarēs doties vārtsargs Stjuarts Skinners. “Oilers” tādējādi izmantoja ārkārtas rezerves vārtsarga iespēju un parakstīja līgumu ar Berlinu, kurš ikdienā spēlē Albertas universitātes komandā. 25 gadus vecais ripu ķērājs iepriekš profesionālā līmenī nebija spēlējis, taču NHL viņš debitēja mača trešajā periodā. Viņš nospēlēja divas minūtes un 26 sekundes un atvairīja vienīgo metienu. “Oilers” mačā uzvarēja ar 7:3.

Kā pēc mača atklāja pats vārtsargs, tad viņš pirms izsaukšanas bija pildījis psiholoģijas kursa mājasdarbus. “Man piezvanīja un pateica, ka būšu rezerves vārtsargs. Es sēdēju, pildīju mājasdarbus, un tad patiešām kļuvu satraukts. Pārējā diena bija kā virpulis, lai visu noorganizētu un tiktu šeit, taču viss bija neticami. Visi komandā bija ļoti atvērti,” teica Berlins. “Mācījos priekš psiholoģijas kursa, pirmdien būs eksāmens.”