Nopietna cīņa vai “pliks” šovs? Taisonam 54 gadu vecumā atgriešanās cīņa

Maiks Taisons un Rojs Džounss juniors
Maiks Taisons un Rojs Džounss juniors | Foto: Lynn Millspaugh/Handout/USA TODAY Sports

Gaidāmajā naktī boksa ringā atkal izies divi leģendāri bokseri – (50-6) un (66-9).

Astoņu raundu cīņai starp 54 gadus veco Taisonu un 51 gadu veco Džounsu vajadzēja notikt 12. septembrī “Dignity Health Sports Park” Kalifornijā, ASV, tomēr zināms, ka cīņa notiks šonakt “Staples Center” Losandželosā.

Precīzs cīņas sākuma laiks nav zināms, bet, visticamāk, cīņa varētu sākties rītdien aptuveni plkst. 6:00 pēc Latvijas laika.

Ņemot vērā Covid-19 plašo izplatību pasaulē, arī šis leģendu duelis tiks aizvadīts bez skatītāju klātbūtnes, tomēr, tai tiek paredzēti lieli ienākumi no tiešsaistes publikas skatījumiem. Cīņai nebūs arī oficiālo tiesnešu, kas nozīmē to, ka netiks noteikts uzvarētājs, ja vien kāds no bokseriem netiks nokautēts.

Taisons ir viens no visu laiku slavenākajiem planētas bokseriem. Viņš profesionālajā karjerā aizvadīja 58 cīņas, uzvaras gūstot 50 no tām, bet 44 bija ar nokautu. Taisons 20 gadu vecumā kļuva par visu laiku jaunāko pasaules čempionu smagsvaru kategorijā, pievēršot sev milzu uzmanību pasaules mērogā.

Boksa datubāzes “BoxRec” informācija liecina, ka Taisons savu pēdējo maču aizvadījis pirms 15 gadiem, proti 2005. gada jūnijā, kad viņš zaudēja Kevinam Makbraidam. Karjeras laikā amerikānim ir 50 uzvaras (44 nokauti) un seši (pieci nokauti) zaudējumi.

Intersants fakts, kuru Taisons minēja viesojoties pie Džo Rogana šovā, ka viņš nekad dzīvē nav dzēris kafiju, bet pirmo reizi narkotiskas vielas pamēģināja deviņu gadu vecumā.

Tikmēr Džounss savas profesionālās karjeras laikā (1989.-2018.) bijis pasaules čempions vidējā, otrajā vidējā, pirmajā smagajā un smagajā svara kategorijā un vienlaikus ir vienīgais bokseris šī sporta vēsturē, kurš karjeras laikā bijis pasaules čempions gan vidējā, gan smagsvaru kategorijā.

“BoxRec” norāda, Džounss juniors savu pēdējo maču aizvadījis pirms diviem gadiem, 2018. gada augustā, kad viņš bija labāks par Skotu Sigmonu. Karjeras laikā viņam ir 66 uzvaras (47 nokauti) un deviņi zaudējumi.

Džounss juniors 2001. gadā pievērsās arī mūzikas pasaulei. Viņš kā repa mākslinieks izdevis divus mūzikas albumus (2002. un 2004. gadā). Viņa populārākais un zināmākais hits ir dziesma “Can’t Be Touched”. Tāpart viņš bijis aktieris arī vairākās filmās.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par