Nopietnas veselības problēmas iznīcinājušas talantu… “Pistons” atlaiž perspektīvo Smitu

Žaire Smits
Žaire Smits | Foto: Ethan Miller/Getty Images/AFP

Nopietnas veselības problēmas smagi ietekmējušas 21 gadu vecā aizsarga Žaires Smita karjeru. Medija “The Athletic” apskatnieks Šams Šaranija ziņo, ka Detroitas “Pistons” ievietojusi Smitu neaizsargāto spēlētāju sarakstā. Tur viņš atradīsies 48 stundas, bet, ja neviena komanda šajā laikā Smitu nepaņems savā paspārnē, viņš kļūs par neierobežoti brīvo aģentu.

Par talantīgu spēlētāju uzskatīto Smitu 2018. gada draftā ar augsto 16. numuru izvēlējās Fīniksas “Suns”, kas viņu uzreiz aizmainīja uz Filadelfijas “76ers”. Šajā komandā viņš divu sezonu laikā nospēlēja tikai 13 mačus, vidēji guva 3,7 punktus un izcīnīja 1,2 atlēkušās bumbas.

Mēnesi pēc līguma parakstīšanas ar “76ers” Smits salauza pēdu un līdz ar to tika veikta operācija. Lai arī NBA karjeras sākumu aizēnoja savainojums, tomēr tas ne tuvu nebija izšķirošais punkts viņa karjerā.

Vienu mēnesi pēc operācijas jeb 2018. gada septembrī Smits kādā no “76ers” vakariņām apēda ēdienu, kura saturā bija basketbolistam alerģisks elements. Jau kopš bērnības Smitam bijusi alerģija no jebkādiem riekstiem.

Smits pēc šīm vakariņām saskārās ar anafilaktisko šoku, kas ir viena no smagākajām alerģijas formām. Sākotnēji viņam parādījās izsitumi uz ķermeņa, kā arī sākās grūtības ar elpošanu. Viņš devās uz mājām, kur situācija kļuva daudz sliktāka. Smita ķermenis bija teju pilnībā noklāts ar izsitumiem, kā arī basketbolists zaudēja samaņu.

Smita māte izsauca neatliekamo medicīnisko palīdzību un “76ers” spēlētājs tika nogādāts slimnīcā. Viņš vēlāk atklāja, ka neatceras, kā nonācis mediķu aprūpē. Slimnīcā basketbolists sāka vemt asinis, turklāt viņa barības vadā tika konstatēts plīsums. Ātri tika veikta operācija, lai Smita plaušās nesakrātos šķidrumi un nerastos jaunas veselības likstas.

Pēc operācijas Smits nebija spējīgs ne padzerties, ne paēst, turklāt viņš mocījās konstantās sāpēs. Pirmajā naktī pēc nonākšanas slimnīcā viņš gulēja 30 minūtes, turklāt tikai pēc tam, kad saņēma morfija devu. Ar Smitu daudz kontaktējās viņa tā brīža komandas biedrs Markels Fulcs, taču viņam nebija spēka atbildēt un tādēļ Fulcs atbildes saņēma reti.

Smits pēc smagā pārdzīvojuma bija zaudējis daudz svara un kļuvis krietni vājāks. “Cilvēki nesaprot, cik nopietni tas bija,” iepriekš izteicās Smits, kurš tā arī neuzzināja, kas tieši izraisīja alerģisko reakciju. Visticamāk, tā bija zemesriekstu esamība ēdienā.

“76ers” novembrī aizmainīja Smitu uz “Pistons”, bet Detroitas klubs no viņa šobrīd ir atteicies. Nav zināms, vai Smits kādreiz vēl spēs realizēt savu talantu un vai NBA komandām viņš vēl būs vajadzīgs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par