Noraidījumu jūra, izlaists pārsvars un vārti mazākumā – “Avangard” panāk izlīdzinājumu sērijā

24/04/2021 20:01
Omskas Avangard

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Omskas “Avangard” Gagarina kausa fināla ceturtajā mačā papildlaikā pārspēja Maskavas CSKA ar 4:3 un panāca izlīdzinājumu sērijā – 2-2.

Pirmais periods izrādījās notikumiem bagāts. Desmitajā minūtē  Antons Sļepiševs atbrīvojās no sedzēja un no tuvās distances ieraidīja ripu vārtos – 0:1.

Drīz pēc nonākšanas vadībā CSKA hokejists Artjoms Blažijevskis ar roku aizskāra ripu vārtsarga laukumā, par ko viņa pārstāvētā komanda tika sodīta ar bullīti. “Avangard” uzbrukuma līderis Rīds Bušē soda metienu nespēja realizēt, savukārt jau nākamajā uzbrukumā CSKA panāca 0:2 – viesi devās pretuzbrukumā, Pāvels Kornohuhovs izdarīja piespēli un Maksims Mamins dubultoja Maskavas kluba pārsvaru.

Pirmā perioda beigās CSKA palika bez viena no centra uzbrucējiem – Andrejs Loktionovs ar nūju iesita Kļimam Kostinam starp kājām un uzreiz tika izraidīts no laukuma, saņemot 5+20 minūšu sodu. “Avangard” ilgi spēlēja vairākumā, kas tika sadalīts uz diviem periodiem, un vien astoņas sekundes pirms tā beigām Korbans Naits bija pirmais pie atlēkušās ripas, samazinot deficītu līdz 1:2.

Drīz pēc šīs epizodes 5+20 minūšu noraidījumu saņēma vēl viens CSKA hokejists – komandas uzbrukuma līderis Maksims Šalunovs, kas nozīmēja lielas sastāva problēmas Maskavas klubam. Turpinājās CSKA problēmas ar disciplīnu – trešā perioda sākumā Jegors Rikovs izmeta ripu ārpus laukuma un Omskas klubs realizēja vairākumu, vārtus gūstot Kostinam.

Četras minūtes pirms pamatlaika beigām “Avangard” uzvarēja iemetienu, Naits izdarīja piespēli Damiram Šaripzjanovam, kurš no tālās distances izvirzīja komandu vadībā – 3:2.

Šķita, ka spēles liktenis ir izlemts, tomēr CSKA spēlētājiem bija savs viedoklis. Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām “Avangard” pirmo reizi mačā palika mazākumā. Maskavas klubs spēlēja ar sešiem laukuma hokejistiem un pēdējā sekundē bijušais Rīgas “Dinamo” aizsargs Mets Robinsons lika gavilēt CSKA faniem, gūstot trešos vārtus komandas labā – 3:3.

Papildlaika “Avangard” situācija kļuva visai traģiska, jo Hārtlija trenētā vienība atkal palika mazākumā. Tomēr Omskas klubs paņēma no situācijas maksimumu – spēlējot četratā pret pieciem “Avangard” aizskrēja pretuzbrukumā un Pāvels Dedunovs ar spēcīgu metienu izrāva uzvaru – 4:3, rezultātam sērijā kļūstot 2:2.

Fināla piektā spēle tiks aizvadīta pirmdien, 26. aprīlī Maskavā.