Norvēģi nenotur pārsvaru, taču “bullīšos” pārspēj Kanādu

22/05/2023 18:58
Norvēģijas hokeja izlase

Norvēģijas vīriešu hokeja izlase pirmdien Rīgā pasaules čempionātā hokejā B apakšgrupas mačā pēcspēles metienu sērijā uzvarēja Kanādu, kamēr Tamperē pie panākuma tika Zviedrija. Norvēģi “Arēnā Rīga” ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 1:0) pārspēja kanādiešus.

Pirmās trešdaļās vidū norvēģi izvirzījās vadībā, vārtus gūstot Andreāsam Martinsenam, bet otrā perioda ievadā pēc spēlētām mazāk kā divām minūtēm pārsvaru dubultoja Sondre Oldens.

Kanādiešiem izdevās gūt pirmos vārtus tikai otrās trešdaļas vidusdaļā, kad ar precīzu metienu izcēlās Milans Lučičs. Pēc vārtsarga nomainīšanas uz sesto laukuma spēlētāju Kanāda izlīdzināja rezultātu tikai 11 sekundes līdz pamatlaika beigām, no vārtu priekšas ripu norvēģu vārtos raidot Losonam Krouzam.

Uzvarētāju rindās pēcspēles metienu sērijā Kanādas vārtsargu pārspēja Īsaks Hansens, Oldens, Matīass Trēteness un Tomass Ulsens, atnesot norvēģiem panākumu.

B grupā 18 punkti sešās spēlēs ir Šveicei, 13 – Čehijai un 12 punkti – Kanādai, kuras jau nodrošinājušas vietu izslēgšanas turnīra spēlēs. 11 punktus sakrājusi Latvija, astoņi punkti ir Slovākijai, seši punkti – Norvēģijai, četri punkti Kazahstānai, bet punktus nav guvusi Slovēnija.

Savukārt A apakšgrupā Tamperē arī Zviedrija atspēlējās un ar rezultātu 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) uzvarēja Dāniju. Pēc spēlētām nepilnām četrām minūtēm Dānijas hokejistiem izdevās panākt 1:0, Zviedrijas vārtsargu pārspējot Niklasam Jensenam. Pirmās trešdaļas turpinājumā zviedri izlīdzināja rezultātu, kad desmit minūtes pēc ielaistajiem vārtiem precīzs bija Denniss Everbergs.

Otrajā trešdaļā Zviedrijai izdevās pārņemt vadību pēc tam, kad mača 33.minūtē vairākumā vārtus guva Andrē Petešons, bet noslēdzošajā periodā starp zviedriem ar precīziem metieniem izcēlās Lukass Raimonds un Kārls Grundstrēms. A grupā līdere ar 18 punktiem sešās spēlēs ir ASV, 17 punktus sakrājusi Zviedrija, bet  13 punkti ir Somijai, visām jau nodrošinot vietu izslēgšanas turnīra spēlēs.Deviņi punkti it Vācijai, astoņi punkti – Dānijai, četri punkti – Francijai, divi – Ungārijai, bet viens punkts sešās cīņās ir Austrijai.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu. Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies līdz 28.maijam.