Norvēģijas biatlonisti pārliecinoši uzvar PK posma stafetē

23/01/2022 15:15

Norvēģijas vīriešu biatlona kvartets svētdien Antholcā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa posma 4×7,5 kilometru stafetē.

Vadībā norvēģi nostiprinājās pēc otrā posma pirmās šaušanas, Tarjeijam Bē pār francūzi Antonēnu Gigonā iegūst desmit sekunžu pārsvaru. Pirmo posmu Norvēģijai veica Sturla Holms Lēgreids, bet trešajā un ceturtajā etapā trasē devās Juhanness Tīngnēss Bē un Vetle Šostads Kristiansens.

Norvēģijas biatlonisti aizvēra visus mērķus, ņemot talkā četras rezerves patronas, un finišu sasniedza vienā stundā 12 minūtēs un 14,7 sekundēs.

Otro vietu izcīnīja Krievijas kvartets, kas mēroja vienu soda apli un izmantoja 12 papildu patronas, norvēģiem zaudējot vienu minūti un 57,2 sekundes. Ar tādām pašām sekmēm ugunslīnijā, kā norvēģiem, trešo vietu izcīnīja Vācija, kas pēdējos divos posmos startēja ar Pasaules kausa stafetes debitantiem Dāvidu Cobelu un Lukasu Fračeru. Vācieši atpalika divas minūtes un 4,4 sekundes

Latvijas biatlonisti svētdien stafetē nestartēja. Vēlāk trasē distancē ar kopēju startu dosies sievietes.

Februārī olimpiskās spēles uzņems Pekina, bet mēneša beigās notiks Pasaules kausa posms Kontiolahti, pēc tam pirmoreiz Pasaules kausa posmam notiekot Otepē trasē Igaunijā. Sezona tradicionāli noslēgsies Oslo.