Norvēģijas futbola izlase kvalificēšanās gadījumā neboikotēs 2022. gada PK finālturnīru

20/06/2021 22:51

Norvēģijas futbola izlase, kas ir Latvijas pretiniece 2022.gada Pasaules kausa atlasē, neboikotēs finālturnīru, ja tam kvalificēsies. Norvēģijas Futbola federācijas (NFF) sasauktajā ārkārtas kongresā 368 delegāti nobalsoja pret boikotu, bet 121 bija par.

2022.gada finālturnīra rīkotāja Katara tiek kritizēta par ārvalstu strādnieku sadzīves apstākļiem. Katara vairākkārt norādījusi, ka ieceļojošo strādnieku apstākļi ir uzlabojušies, jo likums vairs neatļauj tā dēvēto Kafala sistēmu, kas būtībā dod vaļu darba devējam ekspluatēt darbinieku. Savukārt cilvēktiesību organizācijas uzsvērušas, ka joprojām ir nepieciešami uzlabojumi. Britu laikraksts “Guardian” šogad ziņoja, ka kopš 2010.gada, kad Katarai tika piešķirtas finālturnīra rīkotājas tiesības, šajā valstī miruši aptuveni 6500 strādnieki no piecām citām Āzijas valstīm. Katara gan norādījusi, ka šis skaits ir salīdzinoši mazs ar to, cik daudz viesstrādnieku ierodas no šīm valstīm.

Martā vairākas izlases, tajā skaitā Norvēģija, aicināja ievērot cilvēktiesības Katarā. Vairāki Norvēģijas augstākās līgas klubi ieteica pat boikotēt Pasaules kausa finālturnīru. Pasaules kausa kvalifikācijas Eiropas zonas G apakšgrupā pēc trim spēlēm Norvēģija ar sešiem punktiem ir ceturtajā vietā, tomēr tabulas augšdaļa ir gana blīva.

Čempionāta atklāšanas spēle notiks 21.novembrī, bet fināls – 18.decembrī. 2022.gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026.gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/09/2021 22:17

Kids vēlas, lai Porziņģis būtu “basketbola spēlētājs”, nevis tikai trīspunktu metējs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Džeisons Kids vēlas, lai Kristaps Porziņģis nebūtu tikai trīspunktu metējs, bet gan daudzpusīgs spēlētājs, šodien NBA komandu mediju dienā atklāja speciālists….