Francijas sieviešu izlase PK posmā biatlonā uzvar stafetē

14/01/2022 19:19

Francijas biatlonistes piektdien Rūpoldingā uzvarēja Pasaules kausa sestā posma 4×6 kilometru stafetes sacensībās.

Pirmo posmu vadībā pabeidza Norvēģija, kurai startēja Marte Ulsbū Reiselanna, apsteidzot Itāliju un Vāciju. Pēc otrā stafetes posma vadībā bija izvirzījusies Baltkrievija, kurai otro posmu veica Dinara Alimbekava. Tuvākajās sekotājās bija Itālija un Francija. Trešo posmu pirmā pabeidza Francija, ko posmā pārstāvēja Žistīne Brezaza-Bušē. Viņai sekoja Zviedrija un Baltkrievija. Pēdējā posmā Francijai uzvaru noturēja Žilija Simona, finišējot pēc stundas desmit minūtēm un 50 sekundēm. Šautuvē francūzietēm bija vajadzīgas četras rezerves patronas.

Otro vietu ieņēma Zviedrija, ar divām kļūdām šautuvē no uzvarētājām atpaliekot 35,1 sekundi. Trešo vietu ieņēma Krievija, kas ar sešiem “pūdeļiem” Francijai zaudēja minūti un 12,2 sekundes. Turpmākās vietas ieņēma Vācija, Baltkrievija un Itālija. Startēja 23 valstu izlases, kuru vidū nebija latviešu.

Pasaules kausa sezonas vērtējumā stafetē pēc trim no piecām sacensībām līderes ar 168 punktiem ir francūzietes. Ar 162 punktiem seko Zviedrija, ar 136 punktiem – Krievija, kam seko Baltkrievija, Vācija un Norvēģija. Latviešu biatlonistes punktus stafetē nav guvušas. Jau ziņots, ka trešdien neviena no Latvijas biatlonistēm nekvalificējās iedzīšanas sacensībām, Baibai Bendikai ieņemot 50.vietu, bet Sanitai un Sandrai Buliņām – attiecīgi 69. un 104.pozīciju. Ceturtdien Aleksandrs Patrijuks sprinta sacensībās ieņēma 65.vietu, bet Edgars Mise ierindojās 98.vietā.

Sestdien ar Latvijas izlases līdzdalību notiks 4×7,5 kilometru stafete vīriešiem, bet svētdien norisināsies iedzīšana. Nākamais posms norisināsies Itālijā – Antholcā-Anterselvā. Februārī olimpiskās spēles uzņems Pekina, bet mēneša beigās sāksies posms Kontiolahti, pēc tam pirmoreiz Pasaules kausa posmam notiekot Otepē trasē Igaunijā. Sezona tradicionāli noslēgsies Oslo.