Norvēģijas vieglatlēts 400 metru barjerskrējienā labo 29 gadus vecu pasaules rekordu

02/07/2021 10:24

Norvēģijas vieglatlēts Karstens Varholms ceturtdien Oslo Dimanta līgas posmā kļuva par vēsturē ātrāko sportistu 400 metru barjerskrējienā.

Divkārtējais pasaules čempions Varholms finālā 400 metru apli ar barjerām veica 46,70 sekundēs un uzstādīja jaunu pasaules rekordu. Iepriekšējais rekords tika uzstādīts 1992.gada olimpiskajās spēlēs, kad amerikānis Kevins Jangs šo distanci mēroja 46,78 sekundēs. Norvēģa pasaules rekordu “Bislett” stadionā Oslo klātienē pieredzēja ap 5000 līdzjutēju.

Otro vietu ar laiku 47,38 sekundes izcīnīja brazīlietis Alisons dos Santušs, kuram tas bija personīgais rekords, kā arī jauns kontinenta rekords. Viņam tagad pieder Dienvidamerikas rekords. Bronzas medaļa Jasmani Kopello no Turcijas, kurš distanci mēroja 48,86 sekundēs. Finālā piedalījās astoņi sportisti, bet tikai seši sasniedza finišu.

“Jau ilgu laiku zināju, ka esmu spējīgs uzstādīt ātru laiku, taču iziet stadionā un patiesi to sasniegt, tas ir pavisam kaut kas cits,” pēc uzvaras emocionāls bija 25 gadus vecais norvēģis. “Šis ir perfekts brīdis. Par šo rekordu, kas patiesībā ir vecāks par mani pašu, runāja jau ilgu laiku.” Varholms norādīja, ka šīs viņam bija pirmās sacensības šosezon, tāpēc ir cerība, ka rekords varētu krist vēl kādu reizi.

Jūnija izskaņā ASV olimpiskajā atlasē 400 metru barjerskrējienu 46,83 sekundēs veica Rajs Bendžamins, kurš, visticamāk, Tokijas olimpiskajās spēlēs būs sīvākais Varholma konkurents. Abi sportisti savā starpā pirms Tokijas plāno tikties 9.jūlijā Monako Dimanta līgas posmā. Varholms, Jangs, Bendžamins un Kataras pārstāvis Aderahmane Samba ir vienīgie sportisti, kuri šo distanci spējuši mērot ātrāk par 47 sekundēm.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/09/2021 09:19

Labākie “MyCareer” spēlētāju tipi “NBA 2K22” videospēlē

Izvēlēties un izveidot optimālu spēlētāju savam spēles stilam “NBA 2K22” videospēles “MyCareer” režīmā ir ārkārtīgi svarīgi, ja vēlies, lai tavs basketbolists kļūst par vienu no līgas labākajiem un pārņem kroni…