Nosauktas sieviešu volejbola izlases kandidātes

05/05/2023 15:04
Nokopēts
Latvijas sieviešu volejbola izlase

Latvijas sieviešu izlases galvenais treneris Daniele Kaprioti ir nosaucis 17 volejbolistes, kuras pirmdien sāks gatavošanos Eiropas Sudraba līgas sacensībām, ziņo Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Kandidāšu sarakstā piecas spēlētājas šosezon ir spēlējušas ārvalstīs. Marta Kamēlija Levinska sezonu aizvadīja Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) sacensībās ASV, Elvita Dolotova un Anija Jurdža spēlēja Ungārijas čempionātā, Paula Nikola Ņečiporuka – Somijā un Vlada Pridatko – Austrijā.

No pašmāju klubiem lielākā pārstāvniecība ir “Rīgas Volejbols skola”/”Latvijas Universitāte” (RVS/LU) klubam (astoņas volejbolistes), bet “Rīgas Stradiņa Universitāte”/”Murjāņu Sporta ģimnāzija” (RSU/MSĢ) pārstāvēta ar trim spēlētājām.

“Šogad būs tikai Eiropas Sudraba līgas sacensības. Kaut arī mums ir tikai divas nedēļas, lai sagatavotos, vēlos, lai visas spēlētājas šogad apgūst spēles sistēmu – ne tikai tās, ar kurām esam strādājuši RVS/LU, bet arī, piemēram, Kristīne Gabranova, Anna Kovala un Marta Levinska,” par šīs vasaras izlases iecerēm saka Kaprioti, kurš uzsver, ka vēl vairākas spēlētājas nevarēja iekļauties izlasē darba pienākumu dēļ.

“Ir arī vairākas spēlētājas, kuras, iespējams, izlasē spēlēs citās pozīcijās, nekā pieradušas šajā sezonā,” viņš atklāj izlases plānus. “Piemēram, Kristīne Kramēna, kura iepriekšējā gadā mums bija “libero”, tiks mēģināta kā otrā tempa spēlētāja.”

Gatavošanās 8.maijā sāksies “Rimi” Olimpiskajā centrā Rīgā, un līdz Eiropas Sudraba līgas turnīram, pirmo spēli kurā Latvijas izlase ar Igauniju aizvadīs 27.maijā Tartu, ar igaunietēm tiks aizvadītas arī divas pārbaudes spēles. Tās 20. un 21.maijā notiks Paidē.

“Divas pārbaudes spēles – tas nav daudz. Es pat teiktu, ka mēs arī Sudraba līgu varam vairāk uztvert kā gatavošanās procesu nākamā gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm. Protams, sapnis ir iekļūt finālčetriniekā,” saka treneris, piebilstot, ka tieši Igaunija ar astoņām labos ārzemju klubos spēlējošajām volejbolistēm A grupā “ir galvastiesu pārāka par pārējām komandām”.

Eiropas Sudraba līgas grupā kopā ar Latviju un Igauniju spēlēs arī Ziemeļmaķedonija un Austrija, kura kā finālčetrinieka turnīra rīkotāja jau ir nodrošinājusi vietu labāko vidū. Pārējās trīs komandas cīnīsies par atlikušo ceļazīmi uz finālčetrinieku Grācā, kura spēles paredzētas 24. un 25.jūnijā.

Eiropas Sudraba līgas uzvarētājas iegūs tiesības nākamajā sezonā spēlēt spēcīgākajā Eiropas Zelta līgā.

Latvijas volejbolistes, kuras Sudraba līgā spēlēja 2021.gadā, pagājušajā vasarā Eiropas līgas mačos nepiedalījās, jo tika lemts uzsvaru likt uz U-21 valstsvienību, kurā spēlēja liela daļa no pieaugušo izlases kandidātēm.

Danielem Mario Kaprioti izlasē palīdzēs treneri Arvils Keišs un Inguna Minusa, fiziskās sagatavotības treneris un fizioterapeits Roni Rekola un statistiķis Mareks Maksimovs.

Izlases kandidātes:

cēlājas – Elvita Dolotova (Sēkešfehērvāras “MAV Elore”, Ungārija), Elza Reknere (RVS/LU);

pirmā tempa spēlētājas – Anna Rīta, Junora Vagele, Anželika Ivanova (visas – RVS/LU), Kristīne Gabranova (“SuFA klubs”/DU);

diagonālās spēlētājas – Marta Kamēlija Levinska (Arizonas Štata universitāte, ASV), Megija Dambrehte (RVS/LU), Vlada Pridatko (Hartbergas “TSV Sparkasse”, Austrija);

otrā tempa spēlētājas – Anija Jurdža (Ņīreģhāzas “Fatum”, Ungārija), Paula Nikola Ņečiporuka (Rovaniemi “Arctic Volley”, Somija), Kristīne Kramēna (RVS/LU), Anna Kovala, Kristīne Leskinoviča (abas – RSU/MSĢ);

“libero” spēlētājas – Elīna Zvaigzne, Sindija Bože (abas – RVS/LU), Megija Grundmane (RSU/MSĢ).

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām