Nosaukti gada labākie volejbola treneri

29/12/2020 17:11
Avo Kēls

Latvijas Volejbola federācija (LVF), izvērtējot aizvadītā gada sasniegumus sporta veidā, par šī gada Latvijas labāko treneri volejbolā atzinusi igauņu speciālistu Avo Kēlu, kurš trenē Latvijas vīriešu izlasi, bet pludmales volejbolā šī atzinība tika vairāku Latvijas vadošo pāru trenerim Rihardam Finsteram, vēsta LVF.

Kēlam nopelni šovasar jādala ar Latvijas izlases treneru kolektīvu un puišiem, kuri noticēja speciālistu stāstītajam un pēc ļoti ilga pārtraukuma nodrošināja vietu Eiropas čempionāta finālturnīrā, septembrī kvalifikācijas sacensībās Kiprā apsteidzot Spāniju, Moldovu un Kipru. Lielākā daļa šīs izlases volejbolistu vēl nebija dzimuši, kad Latvijas izlase līdz šim vienīgo reizi spēlēja finālturnīrā, kas notika 1995.gadā Grieķijā.

“Šis visiem bija neparasts gads. Tas bija gads, kad pozitīvs rezultāts bija slikts un negatīvs tika uztverts ar sajūsmu,” joko Kēls, atgādinot gada galveno “varoni” Covid-19.

“Gada sākumā un pavasarī Covid-19 sajauca visas kārtis. Tāpēc mums – Latvijas izlasei – bija labi, ka visu vasaru varējām strādāt. Neviens nesaslima, un LVF paveica labu darbu sarunās, kas beidzās ar kvalifikācijas turnīra aizvadīšanu septembrī,” nianses uzskaita igauņu speciālists, ņemot vērā, ka šī bija vienīgā kvalifikācijas turnīra grupa gan vīriešiem, gan sievietēm, kurā tika aizvadītas spēles.

“Tāpēc varējām piepildīt savu sapni, realizēt to, kam mēs strādājām. Un spēlētāji saņēma tādu rezultātu, kādu bija nopelnījuši ar savu darbu,” saka 2020.gada labākais volejbola treneris Latvijā.

Raibs gads šis padevās arī pludmales volejbola trenerim Finsteram. Tā sākumā nebija skaidrības, vai darbs vispār būs, bet no 1.jūlija līdz decembra vidum viņš strādāja bez brīvdienām, ja par tādām neuzskata sacensības nedēļu nogalēs.

Viņš pamatoti lepojas ar savām audzēknēm Varvaru Brailko un Aneti Namiķi, kuru spožākais sasniegums bija uzvara Eiropas U-20 čempionātā, kā arī ar Artūra Rinkeviča un Rūdolfa Stankeviča izcīnīto dalīto piekto vietu Eiropas U-22 meistarsacīkstēs Turcijā. Šogad Finsters uzsāka sadarbību arī ar ilgstoši Latvijā labāko pludmales volejbola duetu Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, “pieskatot” abus, kamēr galvenais treneris itālietis Marko Solustri nebija Latvijā.

“Protams, liels prieks ir par Varvaru un Aneti, kā arī Artūru un Rūdolfu, bet milzīgs izaicinājums man kā jaunākam par viņiem bija sadarbības uzsākšana ar Samoilovu un Šmēdiņu,” saka Finsters. “Marko gandrīz visu laiku Covid-19 situācijas dēļ bija projām, un par Jāņa un Aleksandra treniņiem Latvijā bija jāgādā man.”

“Šis laikam ir bijis smagākais gads manā mūžā, jo likās, ka neizturēšu milzīgo slodzi. Bez darba ar “lielajiem” sportistiem man pludmales volejbola hallē “Beach Box” ir arī pilnas bērnu grupiņas “gepardu” skolā. Arī jauniešiem starp volejbola skolām ir sīva sāncensība, un bērnus nedrīkstu atstāt novērtā. Zināju, ka jāiztur, un būs panākumi,” saka Latvijas gada treneris pludmales volejbolā Finsters.

LVF jau ziņoja, ka par gada volejbolistiem tika atzīti Atvars Ozoliņš un Marta Kamēlija Levinska, gada volejbola komanda ir Andreja Odinokova un Pāvela Seļivanova trenētā RVS/LU, gada pludmales volejbola komanda – duets Varvara Brailko/Anete Namiķe, Brailko tiekot arī uzlecošās zvaigznes titulam.

Par gada tiesnesi volejbolā kļuva Iļja Miņins, bet gada volejbola sekretāri – Evita Feldentāle, kamēr pludmales volejbolā laurus plūca tiesnesis Jānis Ivanovs un spēles sekretāre Diāna Veikšāne.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rūdolfs Balcers
27/09/2022 08:13

Balcers aktīvs uzbrukumā pārbaudes spēlē, Vilmanim negatīva lietderība

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Floridas “Panthers” aizvadīja pirmos pārbaudes mačus, tiekoties ar Nešvilas “Predators”. Pirmajā spēlē “Panthers” svinēja uzvaru ar 4:3. Rūdolfs Balcers spēlēja pirmajā maiņā kopā…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām