Nosaukti “Olimpiskā drafta” programmas atbalsta saņēmēji

30/03/2021 16:31

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) jauno sportistu atbalsta programmas “Olimpiskais drafts” finansiālu atbalstu 25 000 eiro apmērā saņems distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, ziemeļu divcīņnieks Markuss Vinogradovs un pludmales volejbola duets Anete Namiķe un Varvara Brailko, otrdien ziņo LOK.

Jau ziņots, ka LOK jauno sportistu atbalsta programmas “Olimpiskais drafts” finālā iekļuvuši seši sportisti. Pirms pusotra mēneša LOK pieteica jaunu programmu “Olimpiskais drafts”, kuras mērķis ir identificēt un atbalstīt individuālo olimpisko sporta veidu jaunos, talantīgos atlētus vecumā no 16 – 20 gadiem, motivējot sasniegumiem pārejas periodā uz pieaugušo sportu.

Programmā pieteicās 81 dalībnieks, no kuriem tika izvēlēti seši finālisti. Kļūstot par programmas finālistiem, jaunie sporta talanti varēja iegūt trīs naudas balvas 25 000 eiro apmērā un trīs naudas balvas – 5000 eiro apmērā gadā. Otrdien notika “Olimpiskā drafta” žūrijas sēde, kuras sastāvu veido trīs programmas partneru – uzņēmumu vadības pārstāvji: akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” valdes loceklis un finanšu viceprezidents Gints Bumbieris, akciju sabiedrības “LNK Industries” valdes priekšsēdētājs Artjoms Milovs un kompānijas “Amber Beverage Group” valdes priekšsēdētāja Jekaterina Stuģe.

Naudas balvu sadalījumā tika ņemti vērā vairāki aspekti: sportisko rezultātu progress pēdējo divu gadu laikā un dinamika; vieta pasaules reitingā; treniņu apstākļi, treneri un atbalsta komanda; iesniegtā motivācija vēstule vai videostāsts; iespēja nākotnē pārstāvēt Latviju Olimpiskajās spēlēs. Vienlaikus minētie aspekti tika vērtēti kopsakarā ar mērķi atlasīt unikālākos un īpašākos jaunos sportistus, ar sportistu unikalitāti saprotot to, ka sportists vai sportiste un uzrādītie sasniegumi ir īpaši vai pirmreizīgi Latvijas sportā.

Žūrijas sēdē tika nolemts, ka finansiālo atbalstu 25 000 eiro apmērā saņems Eiduka, ziemeļu divcīņnieks Markuss Vinogradovs un pludmales volejbola duets Anete Namiķe un Varvara Brailko, savukārt 5000 eiro apmērā atbalstu saņems kamaniņu braucējs Bērziņš, bokseris Ņikita Gorbunovs un Kārlis Ozoliņš. Līgumi ar LOK tiek slēgti uz 2021.gadu, kas tiek pagarināts uz 2022.gadu, ja ir partneru un privāto uzņēmēju finansējums šim mērķim. Atbalsts tiek piešķirts treniņu darba nodrošināšanai un dalībai sacensībās.

Šī programma tiek finansēta tikai no piesaistīto sadarbības partneru līdzekļiem, un valsts budžeta līdzekļi tai netiek tērēti. Projekta partneri ir akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži”, akciju sabiedrība “LNK Industries” un kompānija “Amber Beverage Group”.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Artis Ate
17/09/2021 09:48

“VEF Rīga” kapteinis Ate: Iepriekšējā sezonā atmosfēra ģērbtuvē bija fantastiska, arī šogad uz to strādāsim

Latvijas basketbola kluba “VEF Rīga” kapteinis Artis Ate sarunā ar “Sportazinas.com” dalījies ar pirmajiem iespaidiem par gaidāmās sezonas komandas sastāvu, atskatījies uz pārbaudes spēļu rezultātiem, kā arī atklājis sezonas mērķus….