Noskaidrota Latvijas U20 izlases pretiniece pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā

16/08/2022 08:36
Zviedrijas U20 hokeja izlase

Par Latvijas U20 izlases pretiniece pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā kļuvusi Zviedrija, kura grupu turnīra pēdējā spēlē pieveica Vāciju ar 4:2.

Uzvarētāju labā divus vārtus guva Daniels Lungmans, savukārt Džonatanam Lekerimaki divas rezultatīvas piespēles. Zviedrija B grupā finišēja otrajā vietā, izcīnot trīs uzvaras četros mačos. Ceturtdaļfināla spēle pret Latviju notiks 17. augustā plkst. 22:30 pēc Latvijas laika.

Vēl vienā grupu turnīra spēlē Kanāda ar 6:3 uzvarēja Somiju un triumfēja A grupā. Rezultatīvu sniegumu demonstrēja kanādiešu pirmā maiņa – Meisonam Maktavišam 1+2, bet Brenam Otmenam 0+3. Turnīra saimnieku ceturtdaļfinālā spēkosies ar B grupas ceturto komandu Šveici.

Iepriekš vēstīts, ka vakar Latvijas komanda ar 5:2 pārspēja Čehiju, kas ļāva U20 valstsvienībai ne tikai svinēt pirmo uzvaru vēsturē grupu turnīrā elites divīzijā, bet arī kvalificēties ceturtdaļfinālam. Trīs ripas čehu vārtos iemeta aizsargs Ralfs Bergmanis.

Pēdējo reizi Latvijas U20 izlase pret Zviedriju pasaules čempionātā spēlēja 2012. gada decembrī, zaudējot ar 1:5. Vienīgos vārtus toreiz guva Teodors Bļugers. Zaudējumi tika piedzīvoti arī 2011. gadā (4:9) un 2008. gadā (1:10).