Noskaidroti IIHF Čempionu līgas uzvarētāji

06/02/2018 22:32
IIHF Champions league, Sportazinas.com

Somijas komanda Jiveskiles JYP otrdien triumfēja Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas šīs sezonas turnīrā.

Jiveskiles hokejisti finālā ar rezultātu 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) pārspēja Zviedrijas komandu Vekšes “Lakers”, kuras laukumā notika Čempionu līgas fināls.

Mača rezultāts tika atklāts vien piecarpus minūtes pirms otrā perioda beigām, kad JYP somu uzbrucējs Jonass Netinens realizēja vairākumu. Turpinājumā Vekšes komanda nespēja izlīdzināt rezultātu un pamatlaika beigās nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, ripu tukšos vārtos metot Jiveskiles vienības uzbrucējam Jannem Kolehmainenam.

IIHF Čempionu līgas pirmajā sezonā pēc atjaunošanas pirms trim gadiem uzvarēja Zviedrijas komanda “Lulea”, bet pēc tam nākamajos divos turnīros uzvarēja zviedru klubs Gēteborgas “Frolunda Indians”.

No latviešu pārstāvētajām komandām šosezon Šveices klubs Cīrihes “Lions”, kuru pārstāv uzbrucējs Ronalds Ķēniņš, apstājās ceturtdaļfinālā, kamēr Andra Džeriņa un Oskara Cibuļska pārstāvētā Čehijas vienība Hradeckrālovas “Mountfield” nepārvarēja grupu turnīru.

Zīmīgi, ka turnīra pirmsākumos 2008./2009.gada sezonā tajā triumfēja tieši “Lions” komanda, bet pēc vienīgās sezonas sacensības tika atjaunotas pirms četriem gadiem un kopš tā laika tajās dominēja Zviedrijas vienības.

Šajā sezonā IIHF Čempionu līgas dalībnieku skaits tika samazināts no 48 uz 32 komandām, turklāt kvalificēties turnīram varēja vien pēc sportiskajiem rezultātiem. Grupu kārtā 32 klubi bija salozēti astoņās apakšgrupās, bet pēc tam 16 labākās vienības iekļuva “play-off” sacensībās. Pirmajās trijās izslēgšanas turnīra kārtās labākos noteica divu maču summā, bet finālā tika aizvadīta viena izšķirošā spēle.

Iepriekšējās sezonas finālā Zviedrijas klubs Gēteborgas “Frolunda Indians” pagarinājumā ar 4:3 apspēlēja Čehijas vienību Prāgas “Sparta”, sacensībās triumfējot otro reizi pēc kārtas. Šosezon “Frolunda Indians”, kas vēl sezonu pirms tam finālā zaudēja “Lulea”, jau astotdaļfinālā piekāpās “Bili Tygri”.

Turnīrā līdz šim nekad nav spēlējušas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienības.