Novājinātā RTU/Robežsardze Tartu liek pasvīst līgas līderiem

03/02/2019 21:20

“Credit24” meistarlīgā šodien visas četras spēles norisinājās Igaunijā, un visās uzvarēja mājinieki. Kārtas centrālajā spēlē RTU/Robežsardze piecos setos atzina Tartu „Bigbank” pārākumu, bet “Jēkabpils lūši” Sāmsalā četros setos piekāpās līgas čempioniem “Saaremaa”.

Saldā ēdiena servēšana “Credit24” meistarlīgā šodien bija paredzēta divās spēlēs Igaunijā, kurās tikās turnīra tabulas augšdaļas komandas. Pirmā beidzās spēle Sāmsalā, kurā līgas čempione “Saaremaa” ar 3:1 (12, -22, 18, 22) pieveica “Jēkabpils lūšus”. Jēkabpiliešiem rezultatīvākais ar 13 punktiem (4 bloki) bija Vladislavs Blumbergs, pa 11 punktiem pievienojot Jānim Medenim un Zigurdam Adamovičam (4 punkti – blokā). Mājiniekiem Rauno Tamme sakrāja 19 punktus (3 bloki). “Sāmsalietis” Artis Caics spēlēja trešajā un ceturtajā setā, sakrājot trīs punktus – pa vienam uzbrukumā, blokā un ar servi.

Otrā no minētajām spēlēm RTU/Robežsardzes volejbolistiem bija jāciemojas pie līgas līdervienības Tartu “Bigbank”. Rīdzinieki cīņu sagaidīja turnīra trešās labākās komandas statusā, tikai par trim punktiem atpalikdami no Tartu vienības. Toties sastāvā viesiem bija iztrūkums, jo cīņu nācās aizvadīt bez diviem ierastā pamatsastāva spēlētājiem – Aleksandra Avdejeva un Armanda Āboliņa. Tāpēc 4. un 5. setā rīdziniekiem, laukumā vienlaikus esot Renāram Paulam Jansonam un Nikam Gauručam, sastāvs izskatījās eksperimentāls. Tas gan netraucēja kā līdzīgam ar līdzīgu spēlēt ar Tartu volejbolistiem, kas visu laiku atradās vadībā ar seta pārsvaru, bet vienu punktu tomēr zaudēja, spējot uzvarēt vien piecos setos.

5. setā uzvaras kausus mājinieku labā lielā mērā noslieca libero Uģim Puķītim nosvilptā kļūda cēlienā, pēc kuras rezultāts no 3:2 viesu labā kļuva 5:3 mājiniekiem par labu. Tūlīt Antons Nazarovs kļūdījās uzbrukumā, un jau 6:3 līdervienības labā.

Tās gan nebija beigas viesiem, tūlīt rīdzinieku uzbrukuma līderim Gatim Garklāvam atbildot ar divām netveramām servēm pēc kārtas un liekot savējos svilpt malā uz pusminūtes pārtraukumu Tartu kluba galvenajam trenerim Andrejam Ojametsam. Igauņi bija nedaudz labāki blokā, šīs spēles labākajam bloķētājam Mēlim Kivisildam izšķirošajā setā divreiz bloķējot rīdzinieku uzbrukumus (visā spēlē viņam 4 punkti blokā), un, iespējams, tieši tas noteica uzvarētāju šajā spēlē, kurā laimīgu uzvaru izcīnīja igauņi – 3:2 (16, -22, 22, -17, 11).

Gatim Garklāvam šajā mačā 31 punkts (3 – ar servi), 14 punkti Jansonam (4 „eisi” un 3 bloki) un 11 – Andrejam Zavorotnijam. Mājiniekiem 29 punkti Hindrekam Pulkam. Pēc šīs spēles vadībā ar 47 punktiem 18 spēlēs ir Tartu “Bigbank”, divi punkti mazāk ir sāmsaliešiem un četri – rīdziniekiem (abiem sekotājiem spēle vairāk).

Arī pārējās divas spēles norisinājās Igaunijā, un mājinieki nebija viesmīlīgi. Tallinas “Selver” nedeva nekādas cerības uz panākumu OC “Limbaži”/MSĢ jauniešiem, uzvarot ar 3:0 (17, 18, 21). Limbažniekiem rezultatīvākais ar 9 gūtajiem punktiem bija Kristaps Šmits, bet talliniešiem 15 punkti Olivera Orava kontā.

Visbeidzot cits Tallinas klubs “TalTech” ar 3:0 (20, 21, 16) pieveica “Biolars”/Jelgava. Jelgavniekiem pa 10 punktiem sakrāja Gatis Slavēns un Kristaps Butkevics, bet mājiniekiem ierasti rezultatīvākais bija Mikhels Nūts ar 14 punktiem (3 bloki), kurš ar sekmīgu bloku arī pielika punktu mačam.

Nākamnedēļ divās spēlēs savā starpā tiksies Igaunijas klubi, bet Latvijas komandām pamatturnīrs beigsies 16. un 17. februārī, kad sestdien OC “Limbaži”/MSĢ uzņems “Parnu” un Daugavpils Universitāte kaimiņu duelī tiksies ar “Jēkabpils lūšiem”, bet svētdien “Biolars”/Jelgava uzņems RTU/Robežsardzi.