Novērojumi no “Blue Jackets” treniņa – Merzļikins ķer ripas un joko, komanda lēnāka nekā “Avalanche” (VIDEO)

04/11/2022 15:30
Nokopēts
Elvis Merzļikins

Šorīt Tamperē norisinājās Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandu Kolumbusas “Blue Jackets” un Kolorado “Avalanche” atklātie treniņi, kurus bija atļauts vērot arī mediju pārstāvjiem. Lielāku uzmanību, protams, piesaistīja “Blue Jackets” ledus nodarbība. Tas nemaz neizbrīna – šajā komandā spēlē viena no Somijas lielākajām mūsdienu zvaigznēm Patriks Laine, tāpat atveseļojies somu vārtsargs Jonass Korpisalo.

Iepriekš nācies redzēt, ka vārtsargs, kurš tajā vakarā sargās vārtus, treniņā nepiedalās. Šoreiz situācija ir savādāka, un tas arī nav brīnums, jo, lai arī abām komandām šonedēļ bijuši vairāki treniņi Somijā, tomēr “Blue Jackets” pēdējo reizi spēlēja 30. oktobra vakarā, bet “Avalanche” – tās pašas dienas rītā. Respektīvi, bez intensīva treniņa vārtsargam (un arī laukuma spēlētājiem) pēc tik garas pauzes varētu rasties problēmas ar to, lai uzreiz ieietu spēlē.

Elvis Merzļikins treniņā ieradās tā, kā arī pienākas karalim, lai gan Tamperē par saimnieku vairāk varētu justies Korpisalo. Latvietis pēc nelielas iesildīšanas pie apmales sāka slidot kopā ar komandu, izmantojot arī iespēju, kura vārtsargam nerodas katrā spēlē – uzmest pa vārtiem. Merzļikinam tas sanāca ar mainīgām sekmēm – bija metieni, kas lidoja vārtos, bija arī tādi, kas lidoja garām.

Tieši Elvim tika lielākā slodze no trīs vārtsargiem, kuri piedalījās treniņā. Vismaz tur Merzļikins izskatījās labi, bija pārliecināts par saviem spēkiem, ķēra gan spēcīgus, gan viltīgus metienus, bet, ja kādam tomēr izdevās viņu apspēlēt, tad vārtsargs uzreiz iesaistījās sarunā ar šo hokejistu. Vispār neviena Elvja darbībā treniņos neliecināja, ka pašlaik viņa statistika ir vāja vai kā viņam būtu problēmas. Šī ir laba ziņa un gribētos cerēt, ka beidzot šī pārliecība tiks pielietota arī spēlēs.

Kas iekrita acīs – vismaz treniņā “Blue Jackets” izskatījās lēnāk nekā “Avalanche”, un tas varētu būt viens no galvenajiem izaicinājumiem – tikt līdzi pretiniekiem ātruma ziņā. Tas ietekmē arī Merzļikinu, jo arī viņam lēmumi būs jāpieņem ātri, ņemot vērā to, kāda līmeņa uzbrucēji (un arī aizsargi) pieejami pretinieku komandai.

Par spīti neveiksmīgam sezonas sākumam (septiņi zaudējumi desmit mačos), “Blue Jackets” treniņā viss notika diezgan raiti un nekādas nolemtības spēlētāju acīs nebija. Tika atstrādātas dažādas standarta situācijas, izgājieni ar skaitlisko pārsvaru, ripas pāradresēšana vārtos apgriežoties un ar nūjas neērto pusi. Citas svarīgas lietas, tādas kā izvairīšanās no ripas zaudēšanas savā zonā, treniņā netika pamanītas. Pieļauju, ka šeit vairāk ir darbs videotreneriem un jau tuvākajā stundās būs redzams, vai Kolumbusa mācās no savām kļūdām.

Manām domām nelielā sarunā ar “sportazinas.com” piekritis Ziemeļamerikas medija “The Athletic” žurnālists Ārons Porclains, kurš šajā portālā ir “Blue Jackets” apskatnieks. Viņš uzsver, ka komandai nezināmo iemeslu dēļ pazudusi pārliecība, kas arī novedis pie šādiem rezultātiem. Tajā pašā laikā amerikānis pārliecināts, ka Kolumbusas galvenajam trenerim Bredam Larsenam vēl ir uzticības kredīts un laiks izlabot situāciju viņam pagaidām ir.

Treniņu Elvis atstāja viens no pirmajiem, pirms nokāpšanas no ledus iesaistītoties aktivitātēs ar kādu no “Blue Jackets” personāla. Tikmēr pēc treniņa Merzļikins kopā ar savu draugu Vladislavu Gavrikovu un vēl vairākiem komandas biedriem devās prom, lai atpūstos un sagatavotos vakardienas mačam.

Epizodes no “Blue Jackets” treniņa ar Merzļikina dalību vari noskatīties mūsu izveidotajā video.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sportazinas.com (@sportazinas_com)

“Blue Jackets” uzbrucēji atzīst – vairāk jāpalīdz Elvim un labāk jāspēlē vārtu priekšā

TOP notikumi
1
X
2
1.4
4.6
8.25
1.44
4.2
8
7.75
4.33
1.44
2.05
3.4
3.6
15.5
6.75
1.2
1.17
7.25
19.5
17.5
6.25
1.19
2.66
4.3
2.25
Pagaidām neviens nav komentējis

Pieslēgties

TOP notikumi
1
X
2
1.4
4.6
8.25
1.44
4.2
8
7.75
4.33
1.44
2.05
3.4
3.6
15.5
6.75
1.2
1.17
7.25
19.5
17.5
6.25
1.19
2.66
4.3
2.25

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām