Novickis tuvojas Čemberleinam; “Nuggets” atkal uzvar pēdējās sekundēs; “Warriors” grauj (VIDEO)

17/03/2019 09:38

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt septiņu zaudējumu sēriju pārtraukt izdevās Kristapa Porziņģa pārstāvētajai Dalasas “Mavericks”, vēl vienu uzvaru pēdējās sekundēs izraut izdevās Denveras “Nuggets”, bet čempione Goldensteitas “Warriors” viesos sagrāva Oklahomsitijas “Thunder”.

“Mavericks” savu skatītāju priekšā izdevās ar 121:116 pārspēt vienu no līgas pastarītēm Klīvlendas “Cavaliers”. Rezultatīvākais mājinieku rindās ar 22 punktiem bija Tims Hārdavejs juniors, bet veterāns Dirks Novickis 29 minūtēs guva 14 punktus, tādējādi 40 gadus veco vācieti NBA visu laiku rezultatīvāko spēlētāju sarakstā no sestajā vietā esošā Vilta Čemberleina (31 419 punkti) šķir vairs tikai trīs punkti.

Atpūta šonakt tika dota slovēnim Lukam Dončičam, kurš iepriekšējā spēlē Denverā pret “Nuggets” pēc bumbas trieciena grozā cīņas galotnē guva nelielu rokas savainojumu. Denverieši tikmēr pēc “Mavs” pārspēšanas (100:99) piektdien dramatiskā manierē sarūgtināja arī Indiānas “Pacers”. Septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām Pola Milsepa grozs atnesa mājiniekiem “Nuggets” uzvaru ar 102:100. Interesanti, ka arī “Pacers” savā iepriekšējā spēlē panākumu guva pēdējās sekundēs, uzvaras grozu pret “Thunder” (108:106) gūstot Veslijam Metjūzam.

Pieredzējušais Milseps maču noslēdza ar 15 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām, bet Nikola Jokičs atzīmējās ar 26 punktiem un ceturtās ceturtdaļas beigās par tiesneša lēmumu apstrīdēšanu tika izraidīts no laukuma. “Pacers” sastāvā 18 punkti un desmit bumbas Tadeusam Jangam, kamēr lietuvietis Domants Sabonis no soliņa pievienoja 16 punktus un septiņas bumbas zem groziem.

Ļoti pārliecinošu panākumu Oklahomsitijā šonakt guva “Warriors” – 110:88. Stefens Karijs nospēlētajās 33 minūtēs guva 33 punktus, bet otrs “kareivju” sākumsastāva aizsargs Klejs Tompsons izcēlās ar 23 punktiem. Savukārt bijušais “Thunder” līderis Kevins Durants potītes sastiepuma dēļ izlaida otro maču pēc kārtas. Mājinieku sastāvā 29 punkti (metieni no spēles 9/25) un 13 atlēkušās Polam Džordžam, bet otram “Thunder” līderim Raselam Vestbrukam pagalam nesekmīga spēle – septiņi punkti, realizējot tikai divus no 16 metieniem no spēles, kā arī astoņas bumbas un deviņas piespēles.

Otro maču pēc kārtas ar gūtiem 40 punktiem izcēlies Bredlijs Bīls, bet viņa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards” savā laukumā ar 135:128 pārspēja Memfisas “Grizzlies”. Vērtīgs palīgs no rezervistu soliņa bija arī Džabari Pārkers (20 p. + 11 bumbas), tikmēr pretējā nometnē līderu lomas uzņēmās Maiks Konlijs (28 p. + 12 piespēles) un lietuvietis Jons Valančūns (22 p. + 8 atl.b.).

Gan “Grizzlies”, gan “Wizards” saglabā vien teorētiskas izredzes uz iekļūšanu “play-off”.

Trešās ceturtdaļas izskaņā iekrāto 23 punktu handikapu (101:78) pamanījās izsēt Bostonas “Celtics”, tomēr “ķelti” galu galā spēja savā laukumā ar 129:120 pārspēt Atlantas “Hawks”. Ļoti tuvu “triple-double” bija Bostonas zvaigzne Kairijs Ērvings (30 punkti + 11 bumbas + deviņas piespēles), 23 punktus pievienoja Džeilens Brauns, kamēr Markusam Morisam 18 punkti un 11 bumbas zem groziem.

“Hawks” rindās galvenās figūras bija Trejs Jangs (26 p.) un Džons Kolinss (20 p. + 11 atlēkušās).

NBA pamatturnīrs, 17. marts

Denveras “Nuggets” – Indiānas “Pacers” 102:100 (25:36, 32:24, 22:15, 23:25);

Jūtas “Jazz” – Bruklinas “Nets” 114:98 (28:21, 31:21, 24:22, 31:34);

Dalasas “Mavericks” – Klīvlendas “Cavaliers” 121:116 (34:26, 32:31, 34:31, 21:28);

Oklahomasitijas “Thunder” – Goldensteitas “Warriors” 88:110 (27:40, 19:24, 25:23, 17:23);

Sanantonio “Spurs” – Portlendas “Trail Blazers” 108:103 (23:21, 25:29, 24:26, 36:27);

Ņūorleānas “Pelicans” – Fīniksas “Suns” 136:138 (31:34, 29:32, 25:23, 37:33, 14:16) – pag.;

Vašingtonas “Wizards” – Memfisas “Grizzlies” 135:128 (35:37, 34:34, 36:32, 30:25);

Bostonas “Celtics” – Atlantas “Hawks” 129:120 (43:36, 31:26, 31:30, 24:28)