Oficiāli apstiprināts NBA sezonas turpināšanas formāts

Lebrons Džeimss un Entonijs Deiviss, sportazinas.com
Lebrons Džeimss un Entonijs Deiviss | Getty Images/AFP

Apstiprināts Nacionālās basketbola asociācijas () sezonas turpināšanas formāts, ziņo ESPN apskatnieks Adrians Vodžnarovskis.

NBA sezonu turpinās 22 komandas, kuras katra aizvadīs vēl astoņas regulārās sezonas spēles esošajā Disnejlendā, tādējādi noskaidrojot galējo “play-off” pozīciju sadalījumu, informēja ESPN apskatnieki Šams Šaranija un Vodžnarovskis. Šīs astoņas spēles tiks pieskaitītas jau visiem šosezon aizvadītajiem mačiem.

Šodien balsojumā tika oficiāli apstiprināts šāds sezonas turpināšanas scenārijs, raksta Vodžnarovskis. Balsojuma rezultāti ir 29 – “par” un viens “pret”. Vienīgā komanda, kura nobalsoja “pret” bija Portlendas “Trail Blazers”.

Kopumā Orlando atradīsies 22 komandas – 13 no Rietumu konferences un deviņas no Austrumu.

Komandu treniņnometnes sāksies 30. jūnijā, bet 7. jūlijā tās dosies uz Orlando. Sezona atsāksies 31. jūlijā. Brīvo aģentu tirgus tiks atvērts 18. oktobrī, bet nākamā sezona varētu startēt 1. decembrī, vēsta Šaranija.

Neskaitot 16 “play-off” zonā esošās komandas, papildus turnīru turpinās vēl sešas, kurām tiks dota iespēja sasniegt izslēgšanas mačus. NBA izgatavojusi arī specifisku plānu “play-in” turnīra izspēlei.

“Play-in” sacensības tiks aktivizētas tikai tad, ja pēc aizvadītajām astoņām spēlēm devītajā vietā esošajai komandai būs aizvadītas četras vai mazāk spēles nekā astotajā pozīcijā esošajai. Ja astotajā vietā esošā vienība būs nospēlējusi vairāk par četriem mačiem nekā devītajā vietā esošā, tad “play-in” nenotiks un tālāk automātiski tiks astotā vieta.

Ja radīsies situācija, kad šīm divām vienībām būs nepieciešams “play-in” turnīrs, tad devītajā vietā esošajai komandai vajadzēs izcīnīt divas uzvaras, lai kvalificētos “play-off”, bet astotajā pozīcijā esošajai pietiks tikai ar vienu panākumu, lai tiktu tālāk, raksta Šaranija.

Vodžnarovskis izziņojis tās komandas, kuras, atrodoties ārpus izslēgšanas spēļu zonas, turpinās sacensības. Tās būs – Ņūorleānas “Pelicans”, Portlendas “Trail Blazers”, Fīniksas “Suns”, Sakramento “Kings”, Sanantonio “Spurs” un Vašingtonas “Wizards”.

Piecas komandas ir no Rietumu konferences, bet vienīgā no Austrumiem ir “Wizards”. Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” un Bruklinas “Nets”, kurā spēlē Rodions Kurucs, līdz turnīra pārtraukšanai bija “play-off” zonā, taču Dāvis Bertāns, Anžejs Pasečņiks un “Wizards” bija devītajā vietā Austrumos. Neskatoties uz to, arī Bertāna un Pasečņika pārstāvētā komanda dosies uz Orlando turpināt sezonu.

NBA komisārs Adams Silvers paziņoja līgas valdei, ka sacensības plānots atsākt 31. jūlijā, bet noslēgt 12. oktobrī.

Tāpat kļuvis zināms arī, ka NBA 2020. gada drafta loterija notiks 25. augustā, bet ceremonija 15. oktobrī, informē Vodžnarovskis.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par