Oficiāli: Briedis un Dortikoss cīnīsies Rīgā

Mairis Briedis, sportazinas.com
Mairis Briedis | Foto: Mikus Kļaviņš

Pasaules boksa supersērijas otrās sezonas fināla cīņa pirmā smagā svara kategorijā (līdz 90,7 kg) starp Mairi Briedi un kubieti Junieru Dortikosu risināsies 21. martā Latvijas galvaspilsētā Rīgā, oficiāli pavēstījuši sacensību organizatori.

Vakar izskanēja neoficiāla informācija par to, ka fināls notiks Rīgā, taču šobrīd šī informācija ir oficiāli apstiprināta.

Latvija ir ļoti pateicīga norises vieta boksa mačiem, jo Brieža cīņas allaž bijušas ļoti apmeklētas. Kameru priekšā dueļi “Arēnā Rīga” izskatījušies izcili, jo vienmēr ir bijušas pilnas tribīnes un skaļi līdzjutēji, kas ir pozitīvi organizatoriem no mārketinga viedokļa.

Jau ziņots, ka latviešu vadošajam bokserim Briedim (26-1) pērnā gada izskaņā tika atņemta Pasaules boksa organizācija (WBO) pasaules čempiona josta, kas ir starp četriem prestižākajiem boksa tituliem.

Briedis par WBO čempionu kļuva skandalozajā cīņā ar poli Kšištofu Glovacki (31-2), bet organizācija lēma, ka šai jostai jākļūst vakantai. WBO iepriekš vēlējās, lai Briedis nākamo cīņu aizvada ar Glovacki, bet latvieša menedžeris Raimonds Zeps atklāja, ka šī cīņa nav iespējama.

Briedis un kubietis Dortikoss (24-1) nākamajā duelī cīnīsies par Starptautiskās boksa federācijas (IBF) jostu Pasaules boksa supersērijas fināla ietvaros. Šī josta šobrīd ir Dortikosa īpašumā.

Jau ziņots, ka jūnijā Briedis ar iespaidīgu nokautu supersērijas pirmā smagā svara pusfināla ietvaros “izslēdza” poli Glovacki. Otrajā raundā latvietis izpildīja vairāku sitienu kombināciju, kā rezultātā noguldīja Glovacki “uz dēļiem”. Trieciens polim bija pārāk smags, lai viņš spētu atgriezties cīņā, bet Briedis dueli pabeidza trešajā raundā.

Ažiotāžu izraisīja notikušais otrajā raundā. Glovackis kādā no epizodēm, kad Briedis bija noliecies, iesita latvietim pa pakausi, bet Briedis atbildēja ar sitienu ar elkoni pa poļa žokli. Sacensību organizators Kalle Zauerlands sacīja, ka abi paņēmieni bija “netīri”, kamēr Briedis izteicās, ka sitiens nemaz nebija tik spēcīgs un viņš tikai gribējis parādīt Glovackim, ka tā rīkoties nedrīkst.

Zīmīgi, ka Briedis jau pēc otrā raunda beigām izpildīja divus spēcīgus sitienus Glovackim, kas, iespējams, lielā mērā noteica cīņas likteni, jo Glovackis tika pamatīgi apdullināts. Tiesneši abus bokserus neizšķīra, kas, iespējams, notika tādēļ, ka klātienē bija liels troksnis. Briedis pēc cīņas atzina, ka viņš dzirdējis gongu, taču sitienus izpildīja tik un tā.

Polijas puse pēc šī incidenta bija ļoti neapmierināta, šīs valsts medijiem rakstot, ka Briedis izcīnīja negodīgu uzvaru.

“Ja viņš grib revanšu es arī gribu. Pat būtu gatavs braukt uz turieni [Poliju]. Gribu noboksēt… Tā, lai viss ir bez liekiem jautājumiem,” iepriekš raidījumam “Sporta Studija” sacīja Briedis. “Domāju, viņam tagad būs laba mācība, jo iepriekš viņam tāda nebija bijusi. Kad viņš bokseja ar Vlasovu, [Glovackis] viņam iesita pa olām un pēc tam uzreiz pa zodu, kamēr Vlasovs jau bija stāvošā nokdaunā. Tiesnesis neko nepateica…”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par