Oficiāli: “Dinamo”, Jakam, Indrašim, Bukartam un Ozoliņam KHL sezona beigusies

05/02/2022 19:18
Nokopēts
Rihards Bukarts

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandai Rīgas “Dinamo” un vairākiem latviešu “leģionāriem” šī sezona ir noslēgusies, paziņojuši turnīra rīkotāji. KHL ir apturējusi regulāro čempionātu, turnīram pēc olimpiskajām spēlēm atsākoties uzreiz ar “play-off” cīņām. Ņemot vērā, ka “Dinamo” neatrodas “play-off” zonā, klubs savu pēdējo spēli šosezon jau esot aizvadījis.

“Dinamo” Rietumu konferencē ieņem stabilu pēdējo vietu. Priekšlaicīga regulārā čempionāta apturēšana nozīmē arī to, ka izslēgšanas mačos nespēlēs Jānis Jaks un “Sochi”, Miks Indrašis, Rihards Bukarts un Vladivostokas “Admiral”, kā arī Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, kuras treneru sastāvā ir Sandis Ozoliņš.

“Iemesli tam  ir vairāki. Tai skaitā pandēmija, jo pastāv spēlētāju inficēšanās [ar Covid-19] risks atlikušajās čempionāta spēlēs, būs pārlidojumi uz dažādām pilsētām,” par regulārā čempionāta pārtraukšanu teikts KHL mājaslapā. “Tādēļ līga galveno uzmanību pievērš Gagarina kausa izcīņai optimālā izspēles kārtībā, kad katrā etapā spēles notiks ik pēc dienas, bet ne vairāk kā četri mači (pa diviem katrā konferencē). Līdz izslēgšanas spēļu sērijām komandu spēlētāji varēs ievērot karantīnu, bet diena starp spēlēm ļaus nepieciešamības gadījumā operatīvi mainīt spēlētājus.”

“Līga izskatīja vairākus variantus kā noteikt maču rezultātus un “play off” dalībniekus. Svarīgi bija atrast godīgu formulu un garantēt visiem klubiem vienādus nosacījumus, tostarp pie dažāda aizvadīto maču skaita,” teikts KHL paziņojumā. “Beigās esam izvēlējušies pašu objektīvāko variantu –  [“play off” iekļūst] 16 komandas pēc procentuāli iegūto punktu skaita aizvadītajos mačos. Šī ir labi zināma un sevi rekomendējusi prakse rezultātu fiksēšanā.”

Iepriekš vēstīts, ka janvārī KHL pieņēma lēmumu apturēt čempionātu, ņemot vērā Covid-19 strauju izplatību starp komandām. Tas notika nedēļu pirms olimpiskās pauzes, kurai bija jāsākas 22. janvārī. Vairāk nekā nedēļu KHL turēja hokeja sabiedrību neziņā, savukārt tagad pieņemts lēmums, ka pēc Pekinas olimpisko spēļu beigām komandas uzreiz sāks cīņu par Gagarina kausu.

Iepriekš par to, ka pamatturnīrs netiks turpināts, netieši liecināja ārpus “play-off” zonas esošo klubu rīcība, kuri ļāva aiziet leģionāriem un arī vairākiem atslēgas spēlētājiem. Malā nepalika arī Rīgas “Dinamo” – to pameta pamatvārtsargs Jūliuss Hudačeks, kā arī uzbrucējs Mets Lorito.

TOP notikumi
1
X
2
1.19
7.25
14.5
1.52
4
6.5
1.57
4.2
5.5
1.5
4.2
6.5
5.75
3.7
1.63
Pagaidām neviens nav komentējis

Pieslēgties

TOP notikumi
1
X
2
1.19
7.25
14.5
1.52
4
6.5
1.57
4.2
5.5
1.5
4.2
6.5
5.75
3.7
1.63

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām