Oficiāli: Usiks savu pirmo titulcīņu smagsvaros pret Džošua aizvadīs “Hotspur” stadionā septembrī

20/07/2021 19:50

Ukrainas boksa zvaigznes Oleksandra Usika (18-0) un britu spīdekļa Entonija Džošua (24-1) cīņa smagsvaru kategorijā oficiāli tiks aizvadīta 25. septembrī Anglijas premjerlīgas futbola kluba Totenhemas “Hotspur” stadionā.

31 gadu vecais Džošua šobrīd ir Pasaules boksa asociācijas (WBA), Starptautiskās boksa federācijas (IBF) un Pasaules boksa organizācijas (WBO) jostu turētājs, kamēr 34 gadus vecajam Usikam nepieder neviena no piecām prestižākajām boksa jostām, bet ukrainim šī būs pirmā titulcīņa smagsvaru kategorijā. Iepriekš gan viņš bijis četru prestižāko titulu ieguvējs pirmajā smagajā svarā.

Džošua savā līdz šim pēdējā cīņā decembrī nokautēja bulgāru Kubratu Puļevu, nosargājot savas trīs čempiona jostas. Džošua profesionālajā boksā uzvarējis 24 no 25 cīņām, 22 dueļus noslēdzot ar nokautu. Tikmēr Usiks oktobrī ar tiesnešu vienbalsīgu lēmumu pārspēja Dereku Čisoru (32-11) un kļuva par titula pretendentu. Ukrainas bokserim, kurš karjeras laikā vēl ne reizi nav zaudējis, tā bija otrā cīņa smagsvaru kategorijā, uz kuru viņš pārgāja 2019. gadā.

Usiks bija nākamais kandidāts cīņā par jostu pēc tam, kad tika atlikta britu bokseru – Taisona Fjūrija (30-0) un Džošua – cīņa. Atlikšanas iemesls bija šķīrējtiesneša lēmums, kas paredzēja, ka Fjūrijam līdz 15.septembrim ringā jātiekas ar Deonteju Vailderu (42-1) viņu trešajā savstarpējā cīņā. Pēdējoreiz abi devās ringā 2020.gada februārī cīņā par pasaules čempiona titulu WBC versijā, kā arī tobrīd vakanto žurnāla “The Ring” čempiona jostu. Vaildera un Fjūrija cīņai bija jānotiek 24. jūlijā, taču Fjūrija nometnē bija Covid-19 uzliesmojums, tādēļ duelis tiks aizvadīs 9. oktobrī.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…