“Ogre” apvienotās līgas ievadā spraigā mačā apspēlē “Jūrmala”/”Betsafe” basketbolistus

27/09/2019 21:50

“Ogres” komanda piektdien svinēja uzvaru “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas jaunās sezonas pirmajā mačā.

Ogrēnieši savā laukumā ar rezultātu 85:83 (22:16, 18:26, 21:17, 15:17, 9:7) pagarinājumā pārspēja “Jūrmala”/”Betsafe” komandu.

Ogres komandā ar 18 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās Kaspars Bērziņš, kurš pagarinājumā realizēja divus tālmetienus. Tikmēr pa 12 punktiem bija Renāram Magonem un Rinaldam Sirsniņa, kuram bija pārliecinoši labākais +/- rādītājs (+20), bet 11 punktus guva Džeims Beitemons, kamēr ar astoņiem punktiem, deviņām bumbām zem groziem un septiņām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Kristaps Dārgais.

Jūrmalniekiem 20 punktus guva Kaspars Vecvagars, 14 punkti un 11 atlēkušās bumbas bija Denisam Krestiņinam, 12 punktus guva Pjērs Hemptons, 11 punkti un pārliecinoši labākā lietderība (+17) bija Uģim Pinetem, bet ar desmit punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Edgars Jeromanovs.

Pirmos septiņus punktus šajā mačā guva ogrēnietis Jānis Pozņaks, kurš savai komandai nodrošināja komfortablu pārsvaru. Pirmo ceturtdaļu ar 22:16 uzvarēja mājinieki, bet spēles otrajā nogrieznī Jūrmalas komanda pēc 11 punktu izrāviena pārņēma vadību (38:30) un puslaiku uzvarēja ar 42:40.

Otro puslaiku ar izrāvienu 15:3 iesāka laukuma saimnieki, taču arī šoreiz viesi atspēlējās un izlīdzināja rezultātu. Lielu artavu iegūstot Denisam Krestiņinam, Jūrmalas basketbolisti ceturtās ceturtdaļas pirmajās minūtēs panāca astoņu punktu pārsvaru. Ogrēniešu centieni atspēlēties vainagojās panākumiem priekšpēdējā minūtē, kurā Rinalds Sirsniņš un Rihards Zēbergs iemeta divus tālmetienus, panākdami 74:76.

Šāds rezultāts bija līdz pat pamatlaika pēdējai minūtei, bet 13 sekundes pirms finālsvilpes Sirsniņš ar diviem soda metieniem panāca neizšķirtu 76:76. Jūrmalnieku pēdējā uzbrukumā Edgars Jeromanovs centās izraut uzvaru, taču viņa pēdējo sekunžu tālmetiens savu mērķi nesasniedza. Pagarinājumā Kaspars Bērziņš iemeta divus tālmetienus panāca 84:79 “Ogres” komandas labā, bet viesi atspēlējās un Pjērs Hemptons nepilnu minūti pirms pagarinājuma beigām panāca 83:84.

Jūrmalas komandas pēdējā uzbrukumā Ogres basketbolisti divreiz nobloķēja pretiniekus, pretuzbrukumā devās Sirsniņš, kurš tika kavēts ar noteikumu pārkāpuma palīdzību. Pieredzējušais saspēles vadītājs iemeta vienu no diviem sodiņiem (85:83), kamēr pretiniekiem ar 1,8 sekundēm nebija gana, lai atspēlētos.

Abas komandas iepriekšējā sezonā tikās Latvijas čempionāta bronzas sērijā, kurā ar 3-0 uzvarēja ogrēnieši.

“Jūrmala/Betsafe” pirmajā līgas sezonā palika devītajā vietā un neiekļuva izslēgšanas spēlēs, bet Ogres klubs gan pamatturnīrā, gan finālčetriniekā ieņēma ceturto vietu. Savstarpējās spēlēs abas reizes uzvarēja mājinieki – Jūrmalā ar 90:84 pārāki bija “Jūrmala/Betsafe” basketbolisti, bet ogrēnieši revanšējās savās sienās ar 104:83.

Otrā čempionāta pirmās dienas mačā Mareks Jurevičus guva 11 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, bet viņa pārstāvētā Tallinas “Kalev”/TLU komanda savā laukumā ar rezultātu 76:84 (24:14, 16:31, 25:24, 11:15) piekāpās Raplas “Avis Utilias” basketbolistiem.

Svētdien, 29.septembrī, notiks pirmā spēle Liepājā, kur viesosies līgas jaunpienācēji Rakveres “Tarvas” ar latviešu speciālistu Juri Umbraško priekšgalā. Tajā pašā dienā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” viesosies Pērnavā.

Trešdien, 2.oktobrī, turnīrā iesaistīsies pārējās trīs Latvijas komandas – “VEF Rīga” un “Latvijas Universitāte” savā starpā tiksies “Elektrum” Olimpiskajā centrā, bet “Ventspils” viesosies Liepājā.

“Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas čempionātā 2019./20.gada sezonā piedalīsies 15 komandas – septiņas Latvijas vienības, kā arī Igaunijas komandas Tallinas “Kalev/Cramo”, “Tartu Ulikool”, “Rapla”, “Taltech”, “Parnu Sadam”, “Valga/Valka”, “TLU Kalev” un Rakveres “Tarvas”.

No 27.septembra līdz 2020.gada 22.martam komandas sacentīsies divu apļu turnīrā. Astoņas labākās kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur sacentīsies sērijās līdz divām uzvarām. Līgas čempionus noskaidros “Final 4” turnīrā 3. un 4.aprīlī, pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”.