“Ogre” iekļūst apvienotā čempionāta finālčetrinieka sacensībās

30/03/2019 20:50

Pašmāju komanda “Ogre” sestdien nodrošināja vietu “OlyBet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas finālčetrinieka turnīrā.

Ogrēnieši savā laukumā ar rezultātu 85:59 (21:12, 16:15, 23:21, 25:11) pārspēja Tallinas “TalTech” vienību, divu maču summā uzvarot ar 166:146.

Laukuma saimniekiem neapturams bija Kristaps Dārgais, kurš guva 22 punktus un izcīnīja 18 atlēkušās bumbas, 18 punkti bija Edgaram Lasenbergam, 14 punktus guva un desmit rezultatīvas piespēles veica Rinalds Sirsniņš, bet desmit punkti bija Jānim Pozņakam.

Viesiem pa 14 punktiem guva Tomass Rādiks un Jāns Puidets.

“Ogres” basketbolisti otrajā ceturtdaļā iekrāja 14 punktu pārsvaru, bet puslaika pārtraukumā devās ar desmit punktu handikapu jeb plus četriem punktiem divu spēļu summā. Trešajā ceturtdaļā viesi atspēlējās un ogrēniešu pārsvars saruka līdz trim punktiem, kas nozīmēja, ka laukuma saimnieki summā bija iedzinējos. Tiesa, Latvijas komanda aizvadīja teicamu ceturto ceturtdaļu, kurā mājinieku pārsvars pārsniedza 20 punktus.

Pirmajā abu vienību cīņā Tallinā uzvaru ar 87:81 guva “TalTech”, līdz ar to “Ogrei” šodien bija jāatspēlē sešu punktu deficīts.

Ogrēnieši pusfinālā tiksies ar “Ventspils” un Pērnavas “Sadam” ceturtdaļfināla uzvarētāju.

“Ogre” regulārajā čempionātā ierindojās ceturtajā pozīcijā, bet “TalTech” basketbolisti palika piektie. Komandas savstarpējās spēlēs uzvaras dalīja uz pusēm, ogrēniešiem uzvarot viesos Tallinā 92:84, savukārt “TalTech” guva virsroku Ogrē 102:97.

Vēl divi pusfinālisti tiks noskaidroti svētdien – Latvijas čempione “Ventspils” pirmajā mačā viesos ar 83:80 uzvarēja Pērnavas “Sadam”, bet vicečempione “VEF Rīga” arī izbraukumā ar 90:65 apspēlēja Ervīna Jonāta pārstāvēto Raplas “Avis Utilitas” un spēra platu soli iekļūšanai finālčetriniekā.

Savukārt tikai svētdien ceturtdaļfināla dueli uzsāks Igaunijas čempione Tallinas “Kalev”/”Cramo”, kas spēkosies ar “Tartu Universitāti.”

Uzvarētāji divu spēļu summā kvalificēsies “Final Four” finālturnīram, kas 5. un 6.aprīlī notiks Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. Savukārt pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Apvienotās līgas pirmajā sezonā no Latvijas komandām ārpus izslēgšanas turnīra palika “Jūrmala”/”Besafe” un “Latvijas Universitāte”, kuras tik un tā ieguva tiesības sacensties vietējā čempionāta “play-off”. Savukārt sezonu jau noslēgušas “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Liepāja” un “Jēkabpils”/”SMScredit.lv”.

Jaunizveidotajā Latvijas un Igaunijas līgas čempionātā šosezon piedalījās 15 komandas, regulārajā turnīrā tām aizvadot divu apļu cīņas.

Pērn par Latvijas čempioniem pirmo reizi kopš 2014.gada kļuva “Ventspils” basketbolisti, kas finālsērijā ar 4-2 pieveica pagājušās sezonas čempioni “VEF Rīga”. Savukārt Igaunijā triumfēja Tallinas “Kalev”/”Cramo”, kas finālsērijā ar 4-0 guva virsroku pār “Tartu Universitāti”.