“Ogre” Latvijas handbola Virslīgas pusfināla sērijā revanšējas “Tenax”

30/03/2019 23:17

Šovakar “SynotTip” handbola Virslīgas izslēgšanas spēļu pusfinālsērijā par negaidītu rezultātu parūpējās “Ogre”, kas savā laukumā sagrāva Dobeles “Tenax” (39:30), spējot revanšēties par zaudējumu pirmajā spēlē. Izšķirošā cīņa 7. aprīlī notiks Dobelē.

Pirms nedēļas šajā duelī “Tenax” demonstrēja dominējošu sniegumu, lieliski spēlēja aizsardzībā, ļāva pretiniekiem gūt tikai 23 vārtus un svinēja pārliecinošu uzvaru ar 35:23. Favorītu lomā Dobele ieradās arī Ogrē, ar cerību noslēgt šo sēriju un garantēt vietu finālā jau šovakar.

Mača sākumā “Tenax” komandai padevās laba spēle uzbrukumā, vairākas reizes komanda ieguva divu vārtu pārsvaru, taču turpinājumā kliboja disciplīna. Viesi pelnīja vienu noraidījumu pēc otra, milzu pārliecību ieguva Artis un Arvis Laganovski, un “Ogre” 20. minūtē jau bija vadībā ar 13:10.

Jāpiemin, ka spēles sākumā savainojuma dēļ spēli vairs turpināt nevarēja viens no “Ogres” komandas līderiem Ingus Kivlenieks, bet tas ogrēniešus nesalauza. Puslaika izskaņa nedaudz labāka padevās “Tenax” handbolistiem, tomēr pēc 30 minūtēm ogrēniešiem vienalga bija minimāls 17:16 pārsvars.

Otrā puslaika sākumā Dobelei turpinājās problēmas aizsardzībā, viesi nespēja atšifrēt ogrēniešu spēli uzbrukumā, tādējādi turpināja pelnīt daudz noraidījumus. Tieši daudzo noraidījumu dēļ Dobelei pat īsti nebija iespēju lauzt spēles gaitu. Laganovski ar saviem netveramajiem metieniem dzina izmisumā vārtsargu Ivaru Lāci, un spēles beigu daļā “Tenax” salūza. “Ogre” baudīja notiekošo laukumā un galarezultātā uzvarēja ar 39:30.

Laganovski šajā spēlē kopumā guva 22 vārtus, Arvim izceļoties 12 reizes, bet desmit reizes pretinieku vārtsargu pārspējot Artim. “Tenax” sastāvā ar deviņiem vārtiem izcēlās Oskars Arājs, kurš septiņus guva ar septiņu metru soda metienu palīdzību, savukārt sešus vārtus pievienoja Ņikita Pančenko.

Izšķirošā trešā spēle šajā sērijā notiks jau nākamnedēļ, 6. aprīlī, Dobelē. Spēles sākums pulksten 17:00.