“Ogre” LBL ceturtdaļfinālu sāk ar uzvaru pret “Latvijas Universitāti”

14/04/2021 20:49

“Ogre” trešdien Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla spēlē savā laukumā svinēja uzvaru pār “Latvijas Universitāti” (LU). “Ogre” pieveica LU ar 60:44 (20:16, 10:8, 17:9, 13:11). Jau ar pirmajām minūtēm mājinieki izvirzījās vadībā, 5:0 panākot ar Riharda Zēberga divpunktu un Uģa Pinetes trīspunktu metienu, un ne reizi neļāva pretiniekiem kaut izlīdzināt rezultātu.

Tiesa, ar diviem cipariem rakstāmu pārsvaru ogrēnieši ieguva vien trešās ceturtdaļas sākumā, pēc Pinetes divpunktnieka panākot 34:24. Alberts Putāns ar saviem vienīgajiem diviem punktiem spēlē vēl panāca 26:34, taču atlikušajā spēles daļā mājinieki bija vadībā ar ne mazāk kā 11 punktu pārsvaru.

Mājiniekiem Andrē Volkers guva 14 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, Rodrigo Būmeisters piebalsoja ar desmit punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām, bet Rinalds Sirsniņš ar astoņiem punktiem. Pa septiņiem punktiem Pinetem un Jānim Pozņakam, kurš izcīnīja arī deviņas bumbas zem groziem. Viesu rindās Kārlis Žunda guva 13 punktus, sakrāja sešas atlēkušās bumbas, taču arī piecreiz kļūdījās.

Latvijas-Igaunijas apvienotajā čempionātā (LIBL) abas komandas šosezon savā starpā bija aizvadījušas piecas spēles, no kurām trijās uzvaru svinēja “Ogres” basketbolisti. Ogrēnieši uzvaras svinēja ar rezultātu 78:67, 83:58, un 69:60, bet studenti uzvarēja ar 70:66 un 73:64.

Pagājušajā svētdienā “Ogre” apvienotās līgas bronzas mačā ar 75:73 sīvā cīņā uzvarēja Igaunijas klubu Raplas “Avis Utilitas”. LU pēdējo maču aizvadīja pirms 11 dienām, kad LIBL čempionātā ar 73:64 uzvarēja “Ogri”, kā rezultātā “Ventspils” pakāpās uz otro pozīciju un izvairījās no ceturtdaļfināla. “Ogres” vienības līderi LIBL ar vidēji mačā gūtiem 15,7 un 13,9 punktiem attiecīgi bija Andrē Volkers un Rihards Kuksiks. LU rindās līderis šajā rādītājā ar vidēji 13,2 gūtiem punktiem bija Anrijs Miška.

Šī pāra uzvarētāji pusfinālā tiksies ar “Ventspili”. Jau ziņots, ka otrdien “Liepāja” pirmajā ceturtdaļfināla spēlē ar 90:77 uzvarēja “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” komandu. Šī pāra uzvarētāja pusfinālā tiksies ar LIBL pamatturnīra uzvarētāju un sudraba godalgas ieguvēju “VEF Rīga”. Ceturtdaļfināla un pusfināla sērijās, kā arī mačā par trešo vietu spēles notiks līdz vienas komandas trim uzvarām, bet finālā – līdz četriem panākumiem.