“Ogre” nodrošina vietu Latvijas čempionāta pusfinālā

13/05/2021 22:56
Ogre

Šodien vienīgajā “SynotTip” handbola virslīgas ceturtdaļfināla spēļu sērijā, kurā norisinājās trīs spēles, uzvaras laurus plūca “Ogre” handbolisti, kas savā laukumā ar rezultātu 37:25 pārspēja handbola klubu “Vaiņode”.

Šī bija trešā spēle, kurā izšķīrās, kura no komandām iekļūs pusfinālā, lai cīnītos ar Rīgas “Celtnieks” komandu, kura sev jau vietu pusfinālā nodrošināja, pārspējot “ASK/LSPA” handbolistus. Pirmajā spēlē “Ogre” svinēja uzvaru ar rezultātu 45:26. Savukārt Vaiņodē uzvaru izcīnīja mājinieki ar rezultātu 34:25, bet šajā spēlē “Ogres” handbolisti jau atkal pieveica Vaiņodi ar rezultātu 37:25.

Spēles sākumā vadībā izvirzījās viesi, tomēr spēles 8. minūtē ogrēniešiem jau izdevās pārņemt vadību un, dodoties pārtraukumā, viņi jau bija iekrājuši astoņu vārtu pārsvaru (22:14). Pēc puslaika pārtraukuma situācija laukumā nemainījās, un “Ogre”, viegli apspēlējot Vaiņodes spēlētājus, nodrošināja sev vietu pusfinālā.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās bija Toms Lielais, kurš šodien meta simtprocentīgi. No izdarītiem deviņiem metieniem viņš tikpat reizes bija precīzs. Vēl Ogres rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ir Renāts Hovratovičs, Vjačeslavs Rutka un Reinis Sļusarevs, kuri visi guva pa pieciem vārtiem.

Vaiņodes rindās jau ierasti rezultatīvākais bija Oskars Pāvils, kuram šodien astoņi precīzi metieni, savukārt Ainārs Pāvils izcēlās ar septiņiem vārtu guvumiem. Līdz ar to šobrīd ir zināmi visi četri pusfināla dalībnieki. Jau rītdien, pulksten 19.30, pirmo pusfināla spēli aizvadīs regulārā turnīra uzvarētāji Dobeles “Tenax”, savā laukumā uzņemot sporta kluba Ludzas “Latgols” spēlētājus, savukārt otrā spēle starp Dobeles un Ludzas handbolistiem sekos jau sestdien, pulksten 12.00, vēlreiz komandām tiekoties Dobelē.

Vēlāk sestdienā, pulksten 18.00, tiksies arī “Celtnieks” un “Ogre” handbolisti, lai aizvadītu pusfināla spēli. Atbildes spēles laiks vēl nav zināms un par to informēsim drīzumā. Arī pusfinālā spēļu sērija norisinās, kamēr kāda no komandām gūst divas uzvaras. Ja divās spēlēs pēc kārtas kāda no komandām gūst abas uzvaras, tad trešā spēle vairs nav nepieciešama, tomēr, ja komanda vienā spēlē uzvar, bet otrā spēlē zaudē, tad tiek spēlēta arī trešā spēle, lai noskaidrotu uzvarētāju.

Pirms pusfināliem arī oficiāli zināms, ka Dobeles “Tenax” rindās atgriezīsies Nils Kreicbergs, kurš vēl šajā sezonā formāli skaitījās Somijas handbola kluba “Riihimaki Cocks” spēlētājs. Sarunas par Kreicberga atgriešanos Dobeles rindās jau tika uzsāktas pagājušajā sezonā, tomēr sarunu process starp Dobeles “Tenax” un “Riihimaki Cocks” vadību Covid-19 ierobežojumu dēļ aizņēma ilgu laiku, un tikai tagad ir atrasts kopsaucējs. Visas pusfināla spēles tiks translētas SynotTip handbola virslīgas Youtube kontā, kā arī portālā DELFI Sports.