“Ogre” sagrauj Valmieras komandu, “Liepāja” uzvar LU

06/03/2021 22:25
BK Ogre

“Ogres” komanda sestdien “Pafbet” Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) spēlē izšķirošo pārsvaru ieguva otrajā puslaikā, svinot uzvaru pār Valmieras komandu. “Ogre” ar 103:77 (23:18, 23:22, 30:25, 27:12) viesos uzvarēja “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”.

Viesu rindās rezultatīvākais ar 26 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Andrē Volkers, bet vēl 21 punktu pievienoja Uģis Pinete. Valmieras kluba labā Edmunds Elksnis guva 17 punktus un sešreiz rezultatīvi piespēlēja, kamēr Kārlis Apsītis pievienoja 16 punktus.

Spēli veiksmīgāk iesāka viesi, Volkeram pirmajās divās minūtēs gūstot piecus punktus, kamēr “Ogre” panāca 7:0. Drīz vien Ervīns Jonāts un Elksnis deficītu samazināja līdz vienam grozam (5:7), taču ceturtdaļas vidū Pinetes tālmetiens izjauca neizšķirtu – 14:11. Ceturtdaļas izskaņā abām komandām neveicās uzbrukuma galotnēs, viesiem uz brīdi spējot iekrāt septiņu punktu pārsvaru 20:13. Pirmās desmit minūtes viesi uzvarēja ar 23:18. Rinalds Sirsniņš otrās ceturtdaļas pirmajā minūtē ar tālmetienu “Ogrei” ieguva astoņu punktu pārsvaru (26:18), taču Pinete brīdi vēlāk ar vēl vienu precīzu tālmetienu panāca +10 (29:19). Ilgu laiku valmierieši centās rezultātu izlīdzināt, bet viesi pēc zaudēta groza ātri prata punktus atgūt. Divas minūtes līdz puslaika beigām Elksnis ar tālmetienu panāca 37:40, taču atlikušajā laikā veiksmīgāk spēlēja ogrēnieši, atgūstot nelielu pārsvaru 46:40.

Līdz pat trešās trešdaļas vidum Valmieras komanda turējās ne vairāk kā sešu punktu attālumā, bet Pinete pēc piecām spēlētām minūtēm realizēja divus “sodiņus”. Pinetes gūtie punkti ielika labu pamatu atrāvienam, jo brīdi vēlāk Renārs Magone ar precīzu “trejaci” panāca +11 (63:52). Pārsvars lēnām turpināja augt bet trešdaļas beigās atkal saruka, “Ogrei” pēc 30 spēlētām minūtēm esot vadībā ar 76:65. Kristaps Dārgais un Jānis Antrops pēdējās ceturtdaļas sākumā ātri panāca +16 (81:65), bet Riharda Kuksika tālmetiens pēc divām spēlētām minūtēm pārsvaru palielināja vēl par trim punktiem. Ceturtdaļas vidū “Ogre” bija vadībā ar +23 (91:68), bet līdz mača beigām pārsvaru spēja palielināt vēl par trim punktiem, svinot drošu uzvaru ar rezultātu 103:77. Savstarpējās spēlēs līdz šim šosezon bilance “Ogres” labā – 86:67, 82:75 un 82:73.

Pirms sestdienas dueļa “Ogrei” pēdējās 11 spēlēs deviņas uzvaras un tikai divi zaudējumi (“Ventspilij” un “Latvijas Universitātei”). Iepriekšējā mačā pārspēta “Liepāja” (91:72), turklāt ar labu sniegumu izcēlās pieredzējušais Rihards Kuksiks, kurš guva 26 punktus. Sezonas griezumā rezultatīvākais ar vidēji 14,9 punktiem spēlē ir Andrē Volkers. Valmierieši uzvarējuši trijās no pēdējām četrām spēlēm, tai skaitā pārspējot abas Kurzemes komandas. Komandas līdera lomu uzņēmies Edmunds Elksnis, kuram vidēji mačā 15,8 punkti un 5,9 rezultatīvas piespēles.

Otrā sestdienas mačā “Liepāja” mājās ar 86:71 (25:20, 21:19, 26:12, 14:20) uzvarēja “Latvijas Universitāti” (LU). Kurzemes komandā 19 punktus iemeta Dāvis Geks, 18 punktus un astoņas rezultatīvas piespēles pievienoja Renārs Birkāns, bet vēl 15 punktus guva Roberts Blumbergs. LU rindās Anrijam Miškam 21 punkts un piecas bumbas zem groziem, bet Edvards Mežulis pievienoja 18 punktus un piecas atlēkušās bumbas. Iepriekš četrās savstarpējās spēlēs liepājnieki uzvarēja ar 83:82, 79:62, 87:80 un 85:65.

Pirms sestdienas mača liepājnieki bija zaudējuši pēdējās četrās spēlēs, tai skaitā pēdējā no tām pamatlaika pēdējās sekundēs izlaižot no rokām uzvaru pār “Ventspili” (92:96). Komandas rezultatīvākais spēlētājs ar vidēji 14,7 punktiem spēlē ir Dāvis Geks, bet daudz neatpaliek Iļja Gromovs, kurš guvis 13,2 punktus un izcīnījis 8,4 bumbas zem groziem. “Latvijas Universitāte” pēc uzvaras pār “Ogri” (70:66) galotnē zaudēja valmieriešiem (61:66). Kārlim Žundam vidēji spēlē 11,3 punkti, 6,4 atlēkušās bumbas un 4,0 piespēles, bet Anrijam Miškam 11,2 punkti un 5,3 atlēkušās bumbas.

Latvijas komandu grupā līdere ar 18 uzvarām 20 spēlēs ir “VEF Rīga”, tālāk ar 13 uzvarām 19 cīņās ir “Ogre”, bet “Ventspils” par vienu panākumu mazāk guvis 18 mačos. “Liepāja” 19 spēlēs izcīnījusi deviņas uzvaras, Valmieras komandai 20 dueļos ir piecas uzvaras, kamēr “Latvijas Universitāte” 22 spēlēs tikusi pie diviem panākumiem. Pirms sezonas apstiprinātais kalendārs paredzēja, ka līdz 6.decembrim katras valsts komandas spēlēs tikai savā starpā, bet sezonas turpinājumā notiks starpvalstu spēles. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju reģionā, līgas valde nolēma pamatturnīru izspēlēt abās valstīs atsevišķi. Pēc diviem atsevišķiem turnīriem Latvijas un Igaunijas grupās pa trim labākajām katras valsts komandām iegūs tiesības spēlēt Latvijas – Igaunijas līgas finālturnīrā, kas no 8. līdz 11.aprīlim.

LIBL čempionātā 2020./21.gada sezonā piedalās 13 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī septiņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”/TLU un “TalTech”. Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”, bet 2019./2020.gada sezona palika nepabeigta, Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktajā pamatturnīrā pirmo vietu ieņemot “VEF Rīga”, otro – “Ogrei”, trešo – Tallinas Kalev”/”Cramo” un ceturto – “Ventspilij”.