“Ogre” svin uzvaru un pakāpjas uz otro vietu

26/10/2019 18:11

“Ogre” sestdien “SynotTip” Latvijas handbola virslīgā izcīnīja piekto panākumu, atkal pakāpjoties uz otro vietu turnīra tabulā.

Pēc divām Latvijas izlases pārbaudes spēlēm Luksemburgā atsākušies Latvijas čempionāta mači. Pirmajā no tiem sestdien “Ogre” savās mājās ar rezultātu 29:26 (11:13) pārspēja “Vaiņode” handbolistus.

Mājiniekiem pa deviņiem vārtiem sameta Arvis Laganovskis un Rolands Ivanovs, kurš reizi to izdarīja no septiņu metru atzīmes, bet Andris Pozņaks sešreiz ieņēma pretinieka vārtus. Viesu rindās Ainārs Pāvils atbildēja ar deviņiem goliem.

Kā vēsta Latvijas Handbola federācija, šīvakara spēli labāk sāka “Ogre”. Līdera lomu mājinieku sastāvā uzņēmās Laganovskis, kurš ievadā guva trīs vārtus un sniedza komandai 3:1 pārsvaru. Puslaika gaitā ogrēniešiem radās problēmas ar spēli uzbrukumā, un 22.minūtē pēc Oskara Pāvila vārtiem ar 11:9 priekšā jau bija “Vaiņode”. Ar plus divi “Vaiņode” arī noslēdza spēles pirmo puslaiku – 13:11.

Otrā puslaika sākumdaļā mājinieki uguņoja uzbrukumā, un “Vaiņode” pretinieku uzņemtajam ritmam nespēja turēt līdzi, 43.minūtē ogrēniešiem izvirzoties vadībā ar 21:19. Uzlabojot aizsardzību, “Vaiņode” spēja izlīdzināt rezultātu (25:25), un mājinieku treneris Andris Molotanovs šajā brīdī pieprasīja pārtraukumu. Tas deva rezultātu, jo noslēdzošo nogriezni “Ogre” uzvarēja ar 5:1, visā spēlē izcīnot uzvaru ar 30:26.

Latvijas čempionāta līderis ar desmit punktiem piecās spēlēs ir Rīgas “Celtnieks”, bet tikpat punktus septiņos mačos iekrājusi “Ogre”. Astoņi punkti četrās cīņās ir čempionvienībai Dobeles “Tenax”.

Augstākajā līgā vīriešiem nemainīgi startē astoņas komandas – Dobeles “Tenax”, Rīgas “Celtnieks”, Ludzas “Latgols”, “Ogre”, “Jūrmalas sports”, “Vaiņode”, ASK/LSPA un Latvijas jaunatnes izlases bāzes komanda MSĢ/LAT-2000.

Janvāra beigās Latvijas vīriešu handbola izlase pirmo reizi vēsturē spēlēs Eiropas čempionāta finālturnīrā. Pastāv iespēja, ka šajā laikā nespēlēs tikai vadošās komandas “Tenax” un “Celtnieks”, bet citām vienībām mači varētu notikt.

Izspēles formāts virslīgā vīriešiem paliks nemainīgs. No sākuma visas astoņas komandas aizvadīs divas spēles katra ar katru, pēc kā dalīsies divos četriniekos – 1.-4.vieta un 5.-8.vieta. Izslēgšanas spēlēs piedalīsies sešas spēcīgākās komandas, pirmo divu ieguvējām uzreiz sev garantējot vietu pusfinālā, bet vēl četrām komandām cīnoties ceturtdaļfinālos. MSĢ/LAT 2000 arī šogad startēs ārpus konkurences un par medaļām necīnīsies.

Iepriekšējā sezonā otro gadu pēc kārtas par Latvijas čempioniem kļuva Dobeles “Tenax” handbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja Rīgas “Celtnieks” vienību.