“Ogrei” uzvara ar +25, “Liepāja” saspringtā cīņā pieveic viesus no Valmieras

21/11/2020 19:17
BK Ogre

Latvijas-Igaunijas basketbola līgā (LIBL) sestdien spēlē pret “Latvijas Universitāti” pārliecinošu uzvaru izcīnīja “Ogres” komanda.

“Ogre” savā laukumā ar 83:58 (14:8, 18:12, 33:13, 18:25) uzvarēja “Latvijas Universitāti” (LU).

Jau pirms mača bija zināms, ka laukumā nedosies Ogres komandas līderis Kaspars Bērziņš, kā arī Niks Jansons un Renārs Magone. Tikmēr jau pirmo spēli paspēja aizvadīt nesenais jaunieguvums Eduards Hāzners.

Rezulatīvākais uzvarētāju rindās ar 18 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija Andrē Terels Volkers, kurš šosezon ir rezultatīvākais ogrēnietis. Par vienu punktu mazāk guva Kristaps Dārgais, kuram arī četras bumbas zem groziem, bet vēl 16 punktus pievienoja Uģis Pinete.

“Latvijas Universitāte” rindās 16 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Anrijam Miškam, kamēr vēl 13 punktus, astoņas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles iekrāja Kārlis Zunda.

Spēle iesākās ar neprecīziem metieniem abu komandu izpildījumā, bet pēc nedaudz vairāk nekā minūtes rezultātu atklāja Kristaps Dārgais. Alberta Putāna tālmetiens uz brīdi vadībā izvirzīja studentus, bet ceturtdaļas turpinājumā pārsvaru viesiem vairs neizdevās iegūt. Pēc teju piecām spēlētām minūtēm Dārgais ar diviem “sodiņiem” panāca 9:5, kamēr Andrē Terels Volkers guva atlikušos piecus ogrēniešu punktus.

Nākamajās desmit minūtēs abas komandas savu precizitāti uzlaboja, bet “Latvijas Universitāte” aizvien spēlēja visai pasīvi pret komandu, kuras rindās nebija divi vadošie basketbolisti.

Trešo ceturtdaļu “Ogre” sāka ar atrāvienu 8:2, bet pateicoties Volkera un Rinalda Sirsniņa precizitātei, neilgi pēc tam sekoja vēl viens atrāviens – 8:3. Ceturtdaļas turpinājumā “Ogre” laiku no laika bija precīza gan no pustālās, gan tālās distances, bet studenti ar precīzu metienu spēja atbildēt retu reizi. Uģa Pinetes divpunktu metiens trešo ceturtdaļu “Ogrei” ļāva noslēgt ar +32 (65:33).

Pēdējās desmit minūtēs mājinieki spēlēja pasīvāk, ļaujot izpausties “Latvijas Universitātes” komandai, kas pēc sešām spēlētām minūtēm bija guvusi par četriem punktiem vairāk nekā pretinieki (15:11). Studenti arī turpinājumā spēja nedaudz sadeldēt “Ogres” pārsvaru, taču atspēlēties neizdevās, piedzīvojot zaudējumu ar 58:83.

“Ogre” ar četrām uzvarām astoņās spēlēs ieņem trešo vietu, bet LU zaudējusi visās deviņās cīņās un ir pēdējā starp sešām komandām.

Pirmā apļa spēlē pārsvars bija “Ogrei” (78:67).

“Ogres” pagaidām nepārliecinošā bilance saistīta ar spēļu kalendāru – visi četri zaudējumi piedzīvoti spēlēs ar “VEF Rīga” un “Ventspili”. Īpaši sāpīga bijusi pēdējā neveiksme pirms nedēļas Ventspilī, kur viesi bija vadībā visu otro puslaiku, taču ļoti neveiksmīgi nospēlēja pēdējo minūti (81:82).

Tikmēr “Liepāja” sestdienas pirmajā mačā ar 79:72 (22:20, 23:22, 13:16, 21:14) uzvarēja “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskolu” un uz brīdi pabija trešajā pozīcijā turnīra tabulā.

Rezultatīvākais Kurzemes vienībā ar 21 punktu, sešām bumbām zem groziem un četrām rezultatīvām piespēlēm bija Dāvis Geks, bet Roberts Bērziņš izcēlās ar 13 punktiem.

Valmieras klubā pa 18 punktiem guva Edmunds Elksnis un Ervīns Jonāts, kuri arī attiecīgi izcīnīja septiņas un sešas atlēkušās bumbas. Elksnis arī četreiz pārtvēra bumbu.

Kurzemes komanda ar četrām uzvarām deviņās spēlēs ir Latvijas komandu turnīra ceturtajā vietā, bet Vidzemes vienība ar diviem panākumiem astoņās cīņās ir piektā.

Pirmā apļa spēlē uzvarētāji noskaidrojās pašā galotnē, kurā aukstasinīgāki bija liepājnieki (88:86). Toreiz valmierieši visu spēli aizvadīja mazliet stabilāk, un vadībā atradās ilgāku laiku, nekā pretinieki. Toties “Liepājai” izdevās divi izrāvieni.

“Liepājas” ierindā atgriezušies vairāki savainotie spēlētāji un pirms nedēļas “Latvijas Universitāti” izdevās pārspēt itin pārliecinoši (79:62). Sezonas garumā labākā statistika Iļjam Gromovam (15,3 punkti un 8,9 atlēkušās bumbas). Šonedēļ “Liepāja” grozā apakšu pastiprināja ar Zigmāru Raimo, kurš profesionāļa gaitas uzsāka Lietuvā.

Valmierieši pēdējās 20 dienās aizvadījuši tikai vienu spēli, kurā nespēja uzspiest nopietnu cīņu “VEF Rīga” (64:93). Jau trešo sezonu izteikts komandas līderis ir Edmunds Elksnis – 21,2 punkts un 8,3 rezultatīvas piespēles (labākais rezultāts līgā).

Jau ziņots, ka pamatturnīrā komandas mačus aizvadīs tikai savu valstu robežās. Sākotnēji bija paredzēts, ka tā būs tikai no 3.oktobra līdz 5.decembrim, kad bija paredzētas 30 spēles Latvijas komandu starpā, savu miniturnīru izspēlējot arī septiņām Igaunijas komandām.

Ņemot vērā Covid-19 straujo izplatību, nolemts, ka pamatturnīrs tiks izspēlēts divās atsevišķās grupās – Igaunijas un Latvijas -, katrā no tām aizvadot četru apļu turnīru.

Šobrīd vēl notiek diskusijas par to, kādā veidā tiks izspēlēts izslēgšanas turnīrs.

LIBL trešās sezonas pamatturnīrā 13 komandām bija plānots aizvadīt divu apļu turnīru, pēc kura notiktu izslēgšanas spēles – ceturtdaļfināla sērijas un “Final Four” turnīrs.

LIBL čempionātā 2020./21.gada sezonā piedalās 13 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī septiņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”/TLU un “TalTech”.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”, bet 2019./2020.gada sezona palika nepabeigta, Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktajā pamatturnīrā pirmo vietu ieņemot “VEF Rīga”, otro – “Ogrei”, trešo – Tallinas Kalev”/”Cramo” un ceturto – “Ventspilij”.