“Ogres” handbolisti apspēlē ASK/LSPA un kļūst par virslīgas līderiem

31/10/2019 22:29

“Ogres” komanda ceturtdien svinēja uzvaru “SynotTip” Latvijas handbola virslīgas spēlē.

Ogrēnieši savā laukumā ar rezultātu 30:26 (16:13) pārspēja ASK/LSPA, kas zaudējusi visās septiņās sezonas spēlēs.

Ogres vienība kļuva par kopvērtējuma līderi, tiesa, abām vadošajām komandām Rīgas “Celtniekam” un Dobeles “Tenax” ir vairākas spēles rezervē.

Uzvarētājiem deviņus vārtus guva Rolands Ivanovs, bet septiņi precīzi metieni bija Arvim Laganovskim. Viesiem septiņreiz izcēlās Kristers Rihards Ozols.

Pirmo izrāvienu laukuma saimnieki veica pirmā puslaika pēdējā desmitminūtē, kad no neizšķirta panāca 15:10. Puslaiku ar 16:13 uzvarēja “Ogre”, bet otrajā puslaikā rīdzinieki sadeldēja mājinieku pārsvaru. Vēl mača 49.minūtē tablo vēstīja neizšķirtu 23:23, bet tad ogrēnieši guva četrus vārtus pēc kārtas un ielika pamatus uzvarai.

Latvijas čempionāta līdere ar 12 punktiem astoņos mačos ir “Ogre”, kam ar desmit punktiem piecās spēlēs seko Rīgas “Celtnieks”. Astoņi punkti četrās cīņās ir čempionvienībai Dobeles “Tenax”, bet pie tikpat punktiem deviņās cīņās tikusi “Vaiņode”.

Augstākajā līgā vīriešiem nemainīgi startē astoņas komandas – Dobeles “Tenax”, Rīgas “Celtnieks”, Ludzas “Latgols”, “Ogre”, “Jūrmalas sports”, “Vaiņode”, ASK/LSPA un Latvijas jaunatnes izlases bāzes komanda MSĢ/LAT-2000.

Janvāra beigās Latvijas vīriešu handbola izlase pirmo reizi vēsturē spēlēs Eiropas čempionāta finālturnīrā. Pastāv iespēja, ka šajā laikā nespēlēs tikai vadošās komandas “Tenax” un “Celtnieks”, bet citām vienībām mači varētu notikt.

Izspēles formāts virslīgā vīriešiem paliks nemainīgs. No sākuma visas astoņas komandas aizvadīs divas spēles katra ar katru, pēc kā dalīsies divos četriniekos – 1.-4.vieta un 5.-8.vieta. Izslēgšanas spēlēs piedalīsies sešas spēcīgākās komandas, pirmo divu ieguvējām uzreiz sev garantējot vietu pusfinālā, bet vēl četrām komandām cīnoties ceturtdaļfinālos. MSĢ/LAT 2000 arī šogad startēs ārpus konkurences un par medaļām necīnīsies.

Iepriekšējā sezonā otro gadu pēc kārtas par Latvijas čempioniem kļuva Dobeles “Tenax” handbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja Rīgas “Celtnieks” vienību.